Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


  IN MEMORIAM

  avatar
  Deko

  Male Број на мислења : 5
  Age : 31
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : HAKER :D
  Registration date : 2007-10-01

  default IN MEMORIAM

  Пишување  Deko on Вто Окт 16, 2007 1:18 pm

  Луѓе знам дека темава не е за на форумов ама морам да кажам нешто за Тоше. Тоше Проески беше една многу хумана, добра личност. Просто немам зборови. Тој за младите направи нешто што никој друг не можеше. Организираше безбројни хуманитарни концерти во соработка со МАССУМ и Црвен крст, им помагаше на ментално хендикепираните деца, даваше огромни донации за помош на школи, деца кои имаа потреба од лекување во странство, им го остваруваше сонот на многу деца, кршеше многу женски срца и ред други работи. Човекот просто, беше премногу совршен за да биде вистинит. Тоше не направил ништо лошо за да го заслужи ова. Сега целиот свет плаче за него! Има една реченица што гласи:
  Љубовта не ја знае својата длабочина се до моментот на разделбата !
  Јас не знаев колку го сакам Тоше се до денес. ГОСПОДИ ЗАШТО НИ ГО ЗЕМА ? ? ?
  ПОЧИВАЈ ВО МИР. ЗАСЕКОГАШ КЕ ОСТАНЕШ ВО МОЕТО СРЦЕ! ДЕЈАН Sad Sad Sad
  avatar
  filip_mkd

  Male Број на мислења : 87
  Age : 31
  Град : skopje
  Хоби/занимање : setanje
  Registration date : 2007-09-19

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  filip_mkd on Вто Окт 16, 2007 3:04 pm

  R.I.P. Tose - Golem Coveku
  NIRVANA
  NIRVANA

  Male Број на мислења : 97
  Age : 31
  Град : Ohrid-struga
  Хоби/занимање : Muzika-gitara
  Registration date : 2007-09-15

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  NIRVANA on Вто Окт 16, 2007 4:05 pm

  Iako nikogas ne bev golem ljubitel na muzikata na Tose, tragicnata vest mnogu loso me pogodi. Tragicnata smrt na ikonata i sinonimot na makedonska muzika e golema tragedija za cela makedonija. Mozebi uste ednuska se vide deka dobrite i uspesnite umiraat mladi. No Tose isto kako Kurt Cobain, Cliff Burton, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Janis Joplin, Jeff Buckley, Brian Jones bese i ke ostane legenda za sekogas.
  Pocivaj vo mir...
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  / on Вто Окт 16, 2007 4:20 pm

  Ne trba da se kazuva goleminata na ovoj covek !!!
  Sega moze se zaebavase so pop, no za edno 10 - tina godini toj ke peese vo duet so José Carreras, i ke bese (i veke go najavija, Giana Naninni, kako noviot, podobar, Pavarotti) !!


  R.I.P. Tose
  ВОЈВОДАТА
  ВОЈВОДАТА

  Male Број на мислења : 209
  Age : 75
  Град : ТЕТОВО
  Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
  Registration date : 2007-09-13

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  ВОЈВОДАТА on Сре Окт 17, 2007 4:41 am

  jas mislam deka treba za tose barem nie da organizirame nesto vo cest na nego! ZASEKOGAS U NASITE SRCA TOSHE TE SAKAME!!!!

  R.I.P. TOSHE
  avatar
  ViRuS4e

  Male Број на мислења : 46
  Age : 31
  Град : BITOLA
  Хоби/занимање : nemam :)
  Registration date : 2007-10-05

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  ViRuS4e on Сре Окт 17, 2007 5:51 am

  2ra tragedija za makedonija.. Crying or Very sad site nasi uspesni luge ginat vo stranstvo Crying or Very sad ne e fer zivotot. R.I.P Tose Crying or Very sad
  Bubamawa
  Bubamawa

  Female Број на мислења : 79
  Age : 31
  Град : Struga
  Хоби/занимање : moderen balet
  Registration date : 2007-09-24

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  Bubamawa on Сре Окт 17, 2007 7:55 am

  Ic ne mi se pisuva na ovaa tema, ama ljubovta sto ja osekam kon nego nekako e pogolema, pa me natera... Tose bese seciv idol, i onoj koj ke kaze deka ne mu se svigal duri i toj vcera bese sokiran! Jas znam deka prebledev i seuste ne mi se veruva. Se osekam kako sekoj mig nekoj da ke go izjavi sprotivnoto. Sepak toa e vistinata, otide uste eden velikan i toa na sredina na svojata kariera. Mnogu mi e zal i kolku i da zboruvam nema da mozam da gi donajdam tie zborovi sto ke me napravat podobro da se cuvstvuvam. Objavija, denes e den na zalost, no jas mislam deka ni vo narednite 100 godini nema da prekineme da zalime... Crying or Very sad

  TOSE, ZASEKOGAS KE ZIVEES VO NAS! Sad
  avatar
  matura_ne_SK

  Male Број на мислења : 13
  Age : 31
  Град : skopje
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-10-03

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  matura_ne_SK on Сре Окт 17, 2007 7:56 am

  Pocivaj vo Mir, TOSE...!!!
  mak_25
  mak_25

  Female Број на мислења : 38
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : *****
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  mak_25 on Сре Окт 17, 2007 8:13 am

  Iako ne ja slusav negovata muzika i ne mu bev obozavatel go pocituvav kako golem makedonski umetnik i najdobroto od Makedonija.Moze da se kaze deka toj e edinstven poradi koj sme gordi sto sme od Makedonija.Sega ke ima mnogu sto ke sakaat da bidat kako nego,no toa e znak deka uspeal vo svojata namera

  Tose ja zavrsi svojata misija,a sega nie treba da ja prodolzime!

  R.I.P. Tose
  avatar
  Dingo

  Male Број на мислења : 6
  Age : 31
  Град : Skopje
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  Dingo on Сре Окт 17, 2007 8:34 am

  Nikogas nema da bide zaboraven! Tose pocivaj vo mir.
  SkORpiJA^
  SkORpiJA^

  Female Број на мислења : 15
  Age : 31
  Град : Veles
  Хоби/занимање : u4enik
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  SkORpiJA^ on Сре Окт 17, 2007 9:18 am

  "Da mozam pak da se razbudam..."
  Ke se razbudish li povtorno zvezdo nasa najsjajna?
  Ke blesnesh li povtorno so tvojata iskonska nasmevka?
  Ke ne soberesh li povtorno na tvoj koncert da bliskame i pla4eme od srekja?
  Po4ivaj vo mir angelu nash!
  avatar
  *sandra*

  Female Број на мислења : 42
  Age : 31
  Град : delcevo
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  *sandra* on Сре Окт 17, 2007 12:32 pm

  Sad Sad Sad[b]site se pronajdovme vo tvoite pesni....kade sega da te pronajdeme tebe...
  ve4na ti slava heroju na naseto vreme

  r.i.p
  PlayBoy
  PlayBoy

  Male Број на мислења : 164
  Age : 31
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : :)
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  PlayBoy on Сре Окт 17, 2007 5:17 pm

  Иако и јас не го слушав Тоше многу и многу сепак имам некои омилени песни кои ги пееше тој. Најомилени негови песни ми се СИНОТ БОЖЈИ и ТАЈНО МОЈА. Како музичар можам да кажам дека беше РЕТКО СПОСОБЕН ВОКАЛ. Не верувам дека постоеше личност која што не го сакаше Тоше. Тој секогаш велеше: „СИТЕ ВЕ САКАМ’’ затоа И ОД СИТЕ БЕШЕ САКАН. Имам само една реченица да му кажам.


  Тоше нека господ ти ги отвори рајските порти
  зашто ти најмноги ги заслужи.
  Биди најдобриот ангел чувар
  запеј му на Господ со ангелски глас.


  R.I.P
  Toше Проески


  Македонец
  Македонец

  Male Број на мислења : 86
  Age : 30
  Град : Македонско СКОПЈЕ
  Хоби/занимање : Македонски родољуб и патриот
  Registration date : 2007-09-24

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  Македонец on Чет Окт 18, 2007 7:52 am

  Бог да го прости и вечна му слава на ангелот Тоше Проески. Со својот извонреден глас, ја претставуваше Македонија и македонската култура низ светот на најдобар можен начин, а целата своја кариера ја посвети на хуманитарни цели!

  Почивај во мир ТОШЕ, гордост наша! Никогаш нема да те заборавиме, вечно ќе живееш во нашите срца!
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  Mace on Чет Окт 18, 2007 1:35 pm

  Тоше беше се...е...и ќе биде најголем,најхуман човек со ангелско лице и глас во чии песни сите се пронаоѓавме себеси.Многу ќе ни недостига...живееше во тие игри без граници...каде тие граници никогаш нема да бидат поминати.Секогаш ќе живее во нашите срца и неговите песни секогаш кога ќе ја слушнеме нивната мелодија.Вечно ќе се сеќаваме на неговата блага насмевка и живост во него каде неговите концерти стануваа жестоки и интересни.Правеше животот да го минуваме секогаш низ песна.
  Почивај во мир анѓелу НАШ!
  avatar
  ZJB

  Female Број на мислења : 97
  Age : 31
  Град : skopje
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-09-24

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  ZJB on Вто Окт 23, 2007 4:24 am

  Zasekogas Te Sakam


  Samo sto svetlinata go osvetli moeto srce,
  samo sto pocnav da crtam nasmevka na svoeto lice,
  samo sto pocnav da odam po patot na srekjata,
  samo sto pocnav da veruvam ti si mojot Bog,
  samo sto pocnav da ziveam odnovo
  i gi krenav racete kon neboto,
  samo sto pocnav da go sledam tvojot primer,
  samo sto posakav da ti kazam Ti Blagodaram,
  samo sto stana moj heroj,idol i brat,
  posakav da go zamenam mojot zivot za tvojot,
  posakav da pretrcam i da go gusnam
  tvoeto seuste telo polno so zivot
  i da ne te pustam nikogas,
  posakav da zaminam zaedno so tebe vo rajot
  ama mene nema da me primaat tamu,
  posakav da zamizam i vekje da ne se razbudam
  zasto ovaa bolka e nepodnosliva,
  nema vekje da veruvam vo Boga koj mi go odzema najdobroto,
  kje veruvam samo vo tvojata filozofija,
  i kje nacrtam ikona tvoja vo mojot hram i
  naslovot kje bide
  ZASEKOGASTE SAKAM TOSE!


  Posvetena na
  Tose Proeski
  Noviot NaS Bog


  16.10.2007,Skopje
  11:48
  avatar
  Srcuska

  Female Број на мислења : 4
  Age : 31
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : nesto cool
  Registration date : 2007-09-28

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  Srcuska on Вто Окт 23, 2007 5:57 am

  Pomina edna nedela po smrtta na Tose!Seuste nemozam da poveruvam deka poveke go nema,deka veke nikogas nema da slusnam nova pesna od nego i deka veke nikogas nema da ima koncert nekov.Seuste sum vo sok i nemozam da svatam deka ova se slucuva.
  Tose bese nasa gordost i toj sekogas ke ostane vo nasite srca!Sekavanjeto za nego nikogas nema da iscenzne!
  Pocivaj vo mir nasa najgolema ZVEZDO!
  avatar
  kedio

  Male Број на мислења : 23
  Age : 31
  Град : Prilep
  Хоби/занимање : sport
  Registration date : 2007-09-15

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  kedio on Вто Окт 23, 2007 11:18 am

  4EVER IN OUR HEARTS AND SOULS....R.I.P. SINU BOZJI ...
  avatar
  big_girl

  Female Број на мислења : 10
  Age : 30
  Град : Negotino
  Registration date : 2007-09-26

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  big_girl on Чет Окт 25, 2007 9:28 am

  Zosto te zema kaj nego koga toj ima iljadnici angeli,a nie Tose te imavme samo tebe...A sega i najmiliot i najubaviot ni odleta...
  Vecna ti slava,angelu nas.Nema potreba da pisuvam Bog da go prosti,zatoa sto toj bese bezgresen.
  Zasekogas ke zivees vo nasite srca i ke bides del od naseto sekojdnevie.


  [size=24]TE SAKAM TOSE[/size] Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Crying or Very sad

  Sponsored content

  default Re: IN MEMORIAM

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Јан 24, 2021 8:28 am