Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


+5
ВОЈВОДАТА
Mosa_ZAKON
bla bla bla
Македонец
ivana_toceva
9 posters

    DAJ DOGOVORETE SE

    avatar
    ivana_toceva


    Female Број на мислења : 31
    Age : 34
    Град : Prilep
    Хоби/занимање : roleri
    Registration date : 2007-09-16

    DAJ DOGOVORETE SE Empty DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivana_toceva Пон Окт 01, 2007 2:54 pm

    Stvarrno ova sto go slusam celo vreme me zbuni skros,gubam nadez,celo vreme prekazuvate novi datumi,ne denes ,ne utre aj na 1 vi ,aj ne,aj za tie od sk ok ali i dr gradovi treba da znaat za sigurno koga. i da bide eden datum a ne na sekoj sto ke mu tekne da kazuva. I da se kaze barem 3 dena porano za da imaat vreme dr gradovi da se organiziraat!!! flower
    Македонец
    Македонец


    Male Број на мислења : 86
    Age : 34
    Град : Македонско СКОПЈЕ
    Хоби/занимање : Македонски родољуб и патриот
    Registration date : 2007-09-24

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  Македонец Пон Окт 01, 2007 2:58 pm

    ivana_toceva напиша:Stvarrno ova sto go slusam celo vreme me zbuni skros,gubam nadez,celo vreme prekazuvate novi datumi,ne denes ,ne utre aj na 1 vi ,aj ne,aj za tie od sk ok ali i dr gradovi treba da znaat za sigurno koga. i da bide eden datum a ne na sekoj sto ke mu tekne da kazuva. I da se kaze barem 3 dena porano za da imaat vreme dr gradovi da se organiziraat!!! flower

    Јас целосно изгубив секаква надеж...

    1. Не разделија на 4 здруженија, одбори, организации, унии....

    2. Постојано се шират дезинформации

    3. Штрајковите се се помалку посетени

    4. Секој ден, по некој нов „претставник“ од некој нов одбор дава „нова и различна спасоносна изјава“

    ОВА НЕ ВОДИ НИКАДЕ!!!
    avatar
    ivana_toceva


    Female Број на мислења : 31
    Age : 34
    Град : Prilep
    Хоби/занимање : roleri
    Registration date : 2007-09-16

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivana_toceva Пон Окт 01, 2007 3:13 pm

    Pa normalno,posilni se od nas,ni dozvoluvaat da se zalime samo preku unija,ali kako sto razbrav setotoa blaga voda bilo,seto mamini tatini sincina i kerki(prostete ako gresam taka razbrav),samo ja oladuvaat tenzijata i odolgovlekuvaat,i strasno me iziritira ova so partiive deka sme bile od SDSM ili ne znam koj tamu,stram da mu e,ne mi se bitni ni ednite ni drugite jas samo si gi baram moite prava.
    bla bla bla
    bla bla bla


    Female Број на мислења : 44
    Age : 34
    Град : tetovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-20

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bla bla bla Пон Окт 01, 2007 3:14 pm

    ivana_toceva напиша:Pa normalno,posilni se od nas,ni dozvoluvaat da se zalime samo preku unija,ali kako sto razbrav setotoa blaga voda bilo,seto mamini tatini sincina i kerki(prostete ako gresam taka razbrav),samo ja oladuvaat tenzijata i odolgovlekuvaat,i strasno me iziritira ova so partiive deka sme bile od SDSM ili ne znam koj tamu,stram da mu e,ne mi se bitni ni ednite ni drugite jas samo si gi baram moite prava.

    site si gi barame svoite prava ama koga sme ovca narod toa ni e...
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  Mosa_ZAKON Пон Окт 01, 2007 3:20 pm

    Македонец напиша:
    ivana_toceva напиша:Stvarrno ova sto go slusam celo vreme me zbuni skros,gubam nadez,celo vreme prekazuvate novi datumi,ne denes ,ne utre aj na 1 vi ,aj ne,aj za tie od sk ok ali i dr gradovi treba da znaat za sigurno koga. i da bide eden datum a ne na sekoj sto ke mu tekne da kazuva. I da se kaze barem 3 dena porano za da imaat vreme dr gradovi da se organiziraat!!! flower

    Јас целосно изгубив секаква надеж...

    1. Не разделија на 4 здруженија, одбори, организации, унии....

    2. Постојано се шират дезинформации

    3. Штрајковите се се помалку посетени

    4. Секој ден, по некој нов „претставник“ од некој нов одбор дава „нова и различна спасоносна изјава“

    ОВА НЕ ВОДИ НИКАДЕ!!!

    да точно си у тоа,искрено и мене тоа ме нервира...сите точки што ги кажа се точни,но сепак ние се трудиме...
    ја нејќам да ширам дезинформации али по логика,охрид и другите градови ќе чекаат до 4...така да мислам до 4 можеме да се организираме...све сто сакаме и имаме цел и надеж и волја,можеме да го постигнеме..заедно сме посилни!
    avatar
    ivana_toceva


    Female Број на мислења : 31
    Age : 34
    Град : Prilep
    Хоби/занимање : roleri
    Registration date : 2007-09-16

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivana_toceva Пон Окт 01, 2007 3:24 pm

    Neka bide 4 ne e problem ama site da znaat!!!
    ВОЈВОДАТА
    ВОЈВОДАТА


    Male Број на мислења : 209
    Age : 78
    Град : ТЕТОВО
    Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
    Registration date : 2007-09-13

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ВОЈВОДАТА Вто Окт 02, 2007 1:46 am

    Slusajte vamo rabotata e da se odi vo opstina i da se registrira ova Obedineti maturanti kako zdruzenie i od togas nema vece delenje. ova dojde odkako spored situacijata i nepopustanjeto na MON ako ja gurame i ponatamu mora da dejstvuvame zaednicki kako edno zdruzenie. zatoa nemajte gajle pak sme obedineti pak sme site samo da se slozuvame da nema karanici za gluposti i vi velam deka se ce bide ok odkako ce se osamostoime. ce otvorime i ziro smetka kaj sto ce moze da pribirame pari za prevozi paroli i taka natamo. pozdrav do site i sto e najvazno site koi doagjaat da vodat propaganda za vlasta i politickite partii ignorirajte gi a adminitie i moderatorite ce se pogrizat za nivniot status (BANED) lol! POZDRAV
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  Mosa_ZAKON Вто Окт 02, 2007 3:10 am

    ок онда нека биде така,само мора да го известиме подетално Скопје за ова идеја,бидејќи многу малку незнаат ништо за ова,али за ова идеја мора да бидеме сите сложни,и све што ќе правиме,да правиме со цел и забелешки од сите нас,сите да сме сложни за тоа...
    И уште од прва рака,прв план...да ги негираме постоењето на УСМ,МАССУМ,политизираните деца/професори/директори и слично...
    ВЛАСТ НА НАРОДОТ (МАТУР-АНТИТЕ)
    avatar
    ivana_toceva


    Female Број на мислења : 31
    Age : 34
    Град : Prilep
    Хоби/занимање : roleri
    Registration date : 2007-09-16

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivana_toceva Вто Окт 02, 2007 6:31 am

    EPA TOA NE KOCI CELO VREME NEINFORMIRANOSTA,ZATOA MORAME DA NAPRAVIME NEKAKOV MARKETING NA OVA NEBITNO KAKOV
    DALI FLAERI DALI ,SMS ILI NA VESTI ONAKA,SEEDNO!
    avatar
    PORTOS


    Male Број на мислења : 9
    Age : 34
    Град : Negotino
    Хоби/занимање : sviram gitara
    Registration date : 2007-09-21

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  PORTOS Вто Окт 02, 2007 7:56 am

    Mosa_ZAKON напиша:
    Македонец напиша:
    ivana_toceva напиша:Stvarrno ova sto go slusam celo vreme me zbuni skros,gubam nadez,celo vreme prekazuvate novi datumi,ne denes ,ne utre aj na 1 vi ,aj ne,aj za tie od sk ok ali i dr gradovi treba da znaat za sigurno koga. i da bide eden datum a ne na sekoj sto ke mu tekne da kazuva. I da se kaze barem 3 dena porano za da imaat vreme dr gradovi da se organiziraat!!! flower

    Јас целосно изгубив секаква надеж...

    1. Не разделија на 4 здруженија, одбори, организации, унии....

    2. Постојано се шират дезинформации

    3. Штрајковите се се помалку посетени

    4. Секој ден, по некој нов „претставник“ од некој нов одбор дава „нова и различна спасоносна изјава“

    ОВА НЕ ВОДИ НИКАДЕ!!!

    да точно си у тоа,искрено и мене тоа ме нервира...сите точки што ги кажа се точни,но сепак ние се трудиме...
    ја нејќам да ширам дезинформации али по логика,охрид и другите градови ќе чекаат до 4...така да мислам до 4 можеме да се организираме...све сто сакаме и имаме цел и надеж и волја,можеме да го постигнеме..заедно сме посилни!

    Samo edno nesto mislam deka momentalno vo Makedonija ima samo edna legalna i legitimna srednoskolska organizacija a toa e USM(Unija na srednoskolci na Makedonija) cij pretsedatel e Ivana Naumovska i mislam deka site treba da bideme so taa organizacija i da sledime instrukcii od nea a ne od druga nekoja si koja e osnovana od pred nekoj den
    ivan4e90
    ivan4e90


    Female Број на мислења : 12
    Age : 34
    Град : stip
    Хоби/занимање : uceniCKA
    Registration date : 2007-09-21

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivan4e90 Вто Окт 02, 2007 8:00 am

    ivana_toceva напиша:Stvarrno ova sto go slusam celo vreme me zbuni skros,gubam nadez,celo vreme prekazuvate novi datumi,ne denes ,ne utre aj na 1 vi ,aj ne,aj za tie od sk ok ali i dr gradovi treba da znaat za sigurno koga. i da bide eden datum a ne na sekoj sto ke mu tekne da kazuva. I da se kaze barem 3 dena porano za da imaat vreme dr gradovi da se organiziraat!!! flower



    KAZAVTE ZA VO CETVRTOK I NIE SE ORGANIZIRAVME...OD STIP SEKAKO DOVAGAME VO CETVRTOK,A AKO SE DOGOVORITE ZA DRUG DEN NEZNAEME KAKO KE BIDE ZA PREVOZ...
    bla bla bla
    bla bla bla


    Female Број на мислења : 44
    Age : 34
    Град : tetovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-20

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bla bla bla Вто Окт 02, 2007 8:05 am

    I KUMANOVO SE ORGANIZIRASE ZA CETVRTOK AMA SEGA STVARNO KE DOJDEME RESENO E A IMAME I PODDRSKA OD PROFESORITE... cela gimnazija ke dojde (okolo 300 ucenici) a za drugite skoli ne sum siguren mnogu se nezainteresirani afro
    bla bla bla
    bla bla bla


    Female Број на мислења : 44
    Age : 34
    Град : tetovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-20

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bla bla bla Вто Окт 02, 2007 8:06 am

    samo kazete dali i vo cetvrtok protestot ke pocne vo 1:30 ili ke ima promena zs na A1 slusnav deka protestite sekoj den pocnuvaat vo 1:30
    ivan4e90
    ivan4e90


    Female Број на мислења : 12
    Age : 34
    Град : stip
    Хоби/занимање : uceniCKA
    Registration date : 2007-09-21

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivan4e90 Вто Окт 02, 2007 8:11 am

    [quote="Vladimir Cvetanovski"]samo kazete dali i vo cetvrtok protestot ke pocne vo 1:30 ili ke ima promena zs na A1 slusnav deka protestite sekoj den pocnuvaat vo 1:30[/qu



    NIE SME ORGANIZIRANI SO AVTOBUSI.KE STIGNEME VO 1 NA STRAJKOT ,SLUSNAVME DEKA OD 1 DO 3 SE STRAJKUVA VO SK.
    bla bla bla
    bla bla bla


    Female Број на мислења : 44
    Age : 34
    Град : tetovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-20

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bla bla bla Вто Окт 02, 2007 8:12 am

    epa ok i nie od kumanovo ke probame da stigneme vo 1
    avatar
    bobi_pasa


    Male Број на мислења : 45
    Age : 34
    Град : ohrid
    Хоби/занимање : rakomet
    Registration date : 2007-09-30

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bobi_pasa Вто Окт 02, 2007 8:54 am

    zdravo zdravo na site.Ovde Bobi od oh onaj koj resi da se obedinime cela makedonia.epa lugje ako sakate dobra organizacia ajde dajte mi mob od dete sto e aftoritetno da go kreni cel grad da se slusnam so nego i da se dogovorime,se odnesuva za site gradovi.moj plan e da se soberime site masovno ne zaboravajte, samo da se soberime bez razlika kade i koga ne e vazno dali sme pred vlada ili ne, vazno e da izlezi cela makedonia tie sto imaat obezbedeno prevoz da odat masovno da ne se dvoumat, drugite masovno da izlezat i da ne priustvuvaat na nastava ne mora da se sk za da uspeat dovolno e da ne se na nastava i da blokiraat nekoj vlezot na svojot grad.


    pisete so mislete


    i kazete dali ke bidete edinstveni


    sk mora da izleze ovoj pat celo


    moj meil bobi_pasa@yahoo.com i msn isto
    bla bla bla
    bla bla bla


    Female Број на мислења : 44
    Age : 34
    Град : tetovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-20

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bla bla bla Вто Окт 02, 2007 8:57 am

    bobi_pasa напиша:zdravo zdravo na site.Ovde Bobi od oh onaj koj resi da se obedinime cela makedonia.epa lugje ako sakate dobra organizacia ajde dajte mi mob od dete sto e aftoritetno da go kreni cel grad da se slusnam so nego i da se dogovorime,se odnesuva za site gradovi.moj plan e da se soberime site masovno ne zaboravajte, samo da se soberime bez razlika kade i koga ne e vazno dali sme pred vlada ili ne, vazno e da izlezi cela makedonia tie sto imaat obezbedeno prevoz da odat masovno da ne se dvoumat, drugite masovno da izlezat i da ne priustvuvaat na nastava ne mora da se sk za da uspeat dovolno e da ne se na nastava i da blokiraat nekoj vlezot na svojot grad.


    pisete so mislete


    i kazete dali ke bidete edinstveni

    ehej bobi te podrzuvam samo kazi mi dali vo ohrid se organizira nesto ke ima li barem po nekoj pretstavnik vo skopje na 4ti?


    sk mora da izleze ovoj pat celo


    moj meil bobi_pasa@yahoo.com i msn isto
    avatar
    zane


    Female Број на мислења : 5
    Age : 34
    Град : kumanovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-17

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  zane Вто Окт 02, 2007 9:00 am

    najnovo od Kumanovo
    Organizirani se 10 avotusi za 04.10 okolo 500 maturatni ke dojdeme vo Skopje samo mora da ni kazete vo kolku casot pocnuva generalniot strajk
    bla bla bla
    bla bla bla


    Female Број на мислења : 44
    Age : 34
    Град : tetovo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-20

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  bla bla bla Вто Окт 02, 2007 9:03 am

    zane напиша:najnovo od Kumanovo
    Organizirani se 10 avotusi za 04.10 okolo 500 maturatni ke dojdeme vo Skopje samo mora da ni kazete vo kolku casot pocnuva generalniot strajk

    VO 13:00 TREBA DA BIDEME VO SKOPJEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!


    cheers POZDRAV DO ZANCEEEEEEEEE lol! cheers
    avatar
    ivana_toceva


    Female Број на мислења : 31
    Age : 34
    Град : Prilep
    Хоби/занимање : roleri
    Registration date : 2007-09-16

    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  ivana_toceva Вто Окт 02, 2007 11:52 am

    Ako se izleze spored planot i prilep vo cetvrtok doaga i ve poddrzuva!

    Sponsored content


    DAJ DOGOVORETE SE Empty Re: DAJ DOGOVORETE SE

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Пон Мај 20, 2024 7:37 am