Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


+3
KatargamA
alex_ko
PlayBoy
7 posters

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    PlayBoy
    PlayBoy


    Male Број на мислења : 164
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : :)
    Registration date : 2007-09-20

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  PlayBoy Пон Окт 01, 2007 5:49 pm

    Штрајкот што беше на 01,10,2007 во Скопје беше многу мизерен да не кажам за жалење... НИЕ скопјаните сме криви што пола и повеќе не дојдовме пошто знаете.. втора смена сме од 1:30 и од 2:00 и сеа си викаат ногу од нас АЈ БЕ КОЈ КЕ ОДИ НА ШТРАЈК КЕ СЕ ГУЖВАМ РАДИ МАТУРА.. НЕКА ИДЕ НЕКОЈ ДРУГ МЕСТО МЕНЕ. Сепак имаше од Скопје на штрајкот дојдени и тоа доста ученици. Колку време зборевме за штрајков коклу се организиравме и на крај што направивме ?? - НИШТО, а зашто? - ЗАРАДИ ТОА ШТО НЕКОЈ ГО МРЗЕШЕ ДА СТАНЕ ОД СПИЕЊЕ И ДА ШТРАКУВА И ЗАТОА ШТО НЕКОЈ КАЖАЛ ДЕКА БИЛ ВО ОХРИД НА СОСТАНОК И РЕКОЛ НЕМА ДА ИМА ШТРАЈК И СИТЕ ГО ПОСЛУШАВТЕ НЕГО. Единствено браво заслужуваат ВЕЛЕС и КРАТОВО кои стварно дојдоа на штрајкот и тоа ПРВИ !!! Замислете !!! други градови доаѓаат во Скопје а скопјани никаде ги нема.. срамота!!! На пример Куманово и Тетово колку се силеа дека ке дојдат и никаде ги немаше :/ незнам што е работава али ете.. цели 2 града дојдоа на штрак со се Скопје 3... Ај добро опростено е на сите што не дојдовте се придржувате кон тој договор во охрид што бил... гледам се организира штрајк за на четврти па да видиме што ке направиме тогаш ( ма да до четврти се чека одговор од министерство и сепак тој штрајк теба да се помести за на петти или за на осми октомври ). И многу градови што викаат ке дојдеме ке дојдеме ке дојдеме гледам ни А ни Б да кажат сега.. секој од секого чека да најдат превоз на готово а никој несака да се помачи да отиде до општината да побара пари за превоз или до кај градонашалникот и да им објасни каква е работата.. сигурно ке ви дадат пари ако не сите барем половина од тоа што треба а па и на крај можете и да додадете некој денар вие за да дојдете до Скопје а верувам и дека ке имате и попуст пошто голема маса на луѓе е! Сакам да ги видам вашите мислења околу ова што го напишав но немојте да ме сватите погрешно како во стил дека јас сакам да плагам матура или слично. Благодарам на сите !
    avatar
    alex_ko


    Male Број на мислења : 7
    Age : 34
    Град : Kocani
    Хоби/занимање : Srednoskolec
    Registration date : 2007-10-01

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty се сложувам

    Пишување  alex_ko Пон Окт 01, 2007 5:55 pm

    точно е тоа што го пишуваш!
    ја сум од кочани и сум во организацијата и единствен проблем ни е комуникацијата со другите школи низ републиката и со главната организација! иначе гарантирам дека доколку се организира штрајк после 4ти или на 4ти ние доаѓаме т.е. КОЧАНИ ДОАЃА!!!
    PlayBoy
    PlayBoy


    Male Број на мислења : 164
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : :)
    Registration date : 2007-09-20

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  PlayBoy Пон Окт 01, 2007 5:58 pm

    alex_ko напиша:точно е тоа што го пишуваш!
    ја сум од кочани и сум во организацијата и единствен проблем ни е комуникацијата со другите школи низ републиката и со главната организација! иначе гарантирам дека доколку се организира штрајк после 4ти или на 4ти ние доаѓаме т.е. КОЧАНИ ДОАЃА!!!



    брат... комуникацијата нека не ти биде ама ич проблем.. имаат многу деца дома интернет можат на видат се на форумов се пишува убаво !!! па на крај крај имаме и мобилни.. и мсн и се и свашта за комуникација е барем лесно.. него тешкото е што никој не сака да се нафати да биде организатор од другите градови !!! сите се плашат од санкционирање од школо што нема шанси да се деси !!! тоа е проблемот.. никој несака да отиде да заврши работа за превоз до Скопје. се надевам дека сваќаш што ти зборам и верувај после денешново случување во Скопје се сомневам дека ке дојде било кој град масовно да протестира... искрено ти кажувам.. но сепак има 2ра шанса.. ке видиме на следниот штрајк кој ке дојде а кој не..
    KatargamA
    KatargamA


    Male Број на мислења : 82
    Age : 34
    Град : Skopje
    Registration date : 2007-09-21

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  KatargamA Пон Окт 01, 2007 7:19 pm

    Nesto da dodadam onaka cisto informativno..... Bidejki na studentive od fax vo slicno vreme im zavrshuvaa predavanja si idea nakaj doma ili bilo kade ne e vazno, gi slushnav site ne pcuea u stilot: Abe pak li ovie srednoshkolcite shtrajkuvaat !!! i red drugi gluposti zborea......

    A ONI KOGA SHTRAJKUVAA KOGA BEA 4-ta ?!?!?!?!?!

    ---------------------NO-COMMENT------------------------
    ВОЈВОДАТА
    ВОЈВОДАТА


    Male Број на мислења : 209
    Age : 78
    Град : ТЕТОВО
    Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
    Registration date : 2007-09-13

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  ВОЈВОДАТА Вто Окт 02, 2007 1:51 am

    sedam sabajlevo i si mislam deka edna ideja ne bese i tolku losa!!!
    SE SECAVATE 97` STUDENTITE OD TETOVO POJDOJA PESH KON SKOPJE ZA DA STIGNAT DO NIVNATA CEL? EPA JA RAZGLEDUVAV MOZNOSTA I DOJDOV DO ZAKLUCOK DEKA E IVODLIVO AKO PRETHODNO SE ORGANIZIRA POLICIJATA I BRZATA POMOS AKO PRETHODNO SE SPREMAT UCESNICITE SO EDEN POMAL RANEC VODA POLESNI PATIKI I POLESNA OBLEKA.ODMOR CE IMA NA NAPLATNITE RAMPI A KAKO STO SE ODVIVA OVA CELO VREME DA IMA MEDISKA PODRSKA SO TOA CE VIDAT I "GORNITE LUGJE" I SITE KOLEGI I KOLESKI OD CELA MAKEDONIJA DEKA SITE SME ZAEDNO SO EDNA CEL A TOA E RUSHENJE NA DRZAVNATA MATURA. POZDRAV
    simonaaa
    simonaaa


    Female Број на мислења : 3
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-24

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  simonaaa Вто Окт 02, 2007 1:51 am

    aj be so se zamaras so takvite izjavi... Wink
    Nenormalna
    Nenormalna


    Female Број на мислења : 76
    Age : 34
    Град : bitola
    Хоби/занимање : sport
    Registration date : 2007-09-27

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  Nenormalna Вто Окт 02, 2007 2:00 am

    ВОЈВОДАТА напиша:sedam sabajlevo i si mislam deka edna ideja ne bese i tolku losa!!!
    SE SECAVATE 97` STUDENTITE OD TETOVO POJDOJA PESH KON SKOPJE ZA DA STIGNAT DO NIVNATA CEL? EPA JA RAZGLEDUVAV MOZNOSTA I DOJDOV DO ZAKLUCOK DEKA E IVODLIVO AKO PRETHODNO SE ORGANIZIRA POLICIJATA I BRZATA POMOS AKO PRETHODNO SE SPREMAT UCESNICITE SO EDEN POMAL RANEC VODA POLESNI PATIKI I POLESNA OBLEKA.ODMOR CE IMA NA NAPLATNITE RAMPI A KAKO STO SE ODVIVA OVA CELO VREME DA IMA MEDISKA PODRSKA SO TOA CE VIDAT I "GORNITE LUGJE" I SITE KOLEGI I KOLESKI OD CELA MAKEDONIJA DEKA SITE SME ZAEDNO SO EDNA CEL A TOA E RUSHENJE NA DRZAVNATA MATURA. POZDRAV

    hehe abe mene idejata mi e okej mozi togas kje se svesti nekoj od ministerite tamu....ama kojkje ti idi tebe pes do sk ko nejkat so prevoz da dojdat na strajk?
    a inace te poddrzvam lol! lol!
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  Mosa_ZAKON Вто Окт 02, 2007 3:00 am

    ВОЈВОДАТА напиша:sedam sabajlevo i si mislam deka edna ideja ne bese i tolku losa!!!
    SE SECAVATE 97` STUDENTITE OD TETOVO POJDOJA PESH KON SKOPJE ZA DA STIGNAT DO NIVNATA CEL? EPA JA RAZGLEDUVAV MOZNOSTA I DOJDOV DO ZAKLUCOK DEKA E IVODLIVO AKO PRETHODNO SE ORGANIZIRA POLICIJATA I BRZATA POMOS AKO PRETHODNO SE SPREMAT UCESNICITE SO EDEN POMAL RANEC VODA POLESNI PATIKI I POLESNA OBLEKA.ODMOR CE IMA NA NAPLATNITE RAMPI A KAKO STO SE ODVIVA OVA CELO VREME DA IMA MEDISKA PODRSKA SO TOA CE VIDAT I "GORNITE LUGJE" I SITE KOLEGI I KOLESKI OD CELA MAKEDONIJA DEKA SITE SME ZAEDNO SO EDNA CEL A TOA E RUSHENJE NA DRZAVNATA MATURA. POZDRAV

    и ја ти давам подршка во тоа,многу добра идеја,али тешко остварлива...
    оти назад како ќе идете???
    многу ќе бидете уморени...
    а и многу малце луѓе ќе сакаат да ја остварат таа идеја...сепак вие средете за превоз,што си е сигурно,сигурно си е...
    PlayBoy
    PlayBoy


    Male Број на мислења : 164
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : :)
    Registration date : 2007-09-20

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  PlayBoy Вто Окт 02, 2007 4:25 am

    ВОЈВОДАТА напиша:sedam sabajlevo i si mislam deka edna ideja ne bese i tolku losa!!!
    SE SECAVATE 97` STUDENTITE OD TETOVO POJDOJA PESH KON SKOPJE ZA DA STIGNAT DO NIVNATA CEL? EPA JA RAZGLEDUVAV MOZNOSTA I DOJDOV DO ZAKLUCOK DEKA E IVODLIVO AKO PRETHODNO SE ORGANIZIRA POLICIJATA I BRZATA POMOS AKO PRETHODNO SE SPREMAT UCESNICITE SO EDEN POMAL RANEC VODA POLESNI PATIKI I POLESNA OBLEKA.ODMOR CE IMA NA NAPLATNITE RAMPI A KAKO STO SE ODVIVA OVA CELO VREME DA IMA MEDISKA PODRSKA SO TOA CE VIDAT I "GORNITE LUGJE" I SITE KOLEGI I KOLESKI OD CELA MAKEDONIJA DEKA SITE SME ZAEDNO SO EDNA CEL A TOA E RUSHENJE NA DRZAVNATA MATURA. POZDRAV


    LoL kakva idea ej... Smile abe ovie nesakaat da dojdat so prevoz organiziran a kamo li pesh ... i helihopteri da im organiziras nema da dojdat be braaat.. .ne se zamaraj so taa idea ne doagja vo predvid nikako Smile
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  Mosa_ZAKON Вто Окт 02, 2007 4:57 am

    PlayBoy напиша:
    ВОЈВОДАТА напиша:sedam sabajlevo i si mislam deka edna ideja ne bese i tolku losa!!!
    SE SECAVATE 97` STUDENTITE OD TETOVO POJDOJA PESH KON SKOPJE ZA DA STIGNAT DO NIVNATA CEL? EPA JA RAZGLEDUVAV MOZNOSTA I DOJDOV DO ZAKLUCOK DEKA E IVODLIVO AKO PRETHODNO SE ORGANIZIRA POLICIJATA I BRZATA POMOS AKO PRETHODNO SE SPREMAT UCESNICITE SO EDEN POMAL RANEC VODA POLESNI PATIKI I POLESNA OBLEKA.ODMOR CE IMA NA NAPLATNITE RAMPI A KAKO STO SE ODVIVA OVA CELO VREME DA IMA MEDISKA PODRSKA SO TOA CE VIDAT I "GORNITE LUGJE" I SITE KOLEGI I KOLESKI OD CELA MAKEDONIJA DEKA SITE SME ZAEDNO SO EDNA CEL A TOA E RUSHENJE NA DRZAVNATA MATURA. POZDRAV


    LoL kakva idea ej... Smile abe ovie nesakaat da dojdat so prevoz organiziran a kamo li pesh ... i helihopteri da im organiziras nema da dojdat be braaat.. .ne se zamaraj so taa idea ne doagja vo predvid nikako Smile

    они не се мрзливи како нас скопјани,па ни у самиот град не можеме да дојдеме на протестите,а можеме да пешачиме и да одиме и да се возиме со автобуси,таксиња и слично,за да дојдеме на некоја си забава,роденден и слично....
    гледајте ја поведрата страна на животот...
    PlayBoy
    PlayBoy


    Male Број на мислења : 164
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : :)
    Registration date : 2007-09-20

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  PlayBoy Вто Окт 02, 2007 7:02 pm

    meto ne tresi gluposti ziti s.e. koj ke ide peski be ludak nieden Smile dvajca bez trojca ke bidat !!! aj razmisli malce.. !!! lesno e da kazes tesko e da naprais !!!
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  Mosa_ZAKON Пет Окт 05, 2007 1:27 pm

    PlayBoy напиша:meto ne tresi gluposti ziti s.e. koj ke ide peski be ludak nieden Smile dvajca bez trojca ke bidat !!! aj razmisli malce.. !!! lesno e da kazes tesko e da naprais !!!

    бе а ние од бит пазар??? мене нозеве ме фатија Razz Laughing
    сепак целта ги оправдува средствата Razz

    Sponsored content


    ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007 Empty Re: ШТРАЈКОТ НА 01,10,2007

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Пон Мај 20, 2024 7:21 am