Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


+19
jasmina
dark_baby
Helloboy
bobi_pasa
pacer
dzewko
KatargamA
alex_ko
PlayBoy
jovan_oh
Металка
Dj_Madness
RAP4O
Македонец
Mace
Nenormalna
ВОЈВОДАТА
SINA^^
Mosa_ZAKON
23 posters

    Организација!!!

    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 33
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Mosa_ZAKON Вто Окт 02, 2007 2:55 am

    али морам ли да се објаснувам по десет пати...
    СКОПЈЕ реши да ја бојкотира наставата,и доколку сакате да ни дадете подршка,вие другите градови,слободно дајте ни,и можете да штрајкувате.... Скопје секој ден од неделава ќе штрајкува,така се договорија организаторите од сите школи што беа присутни вчера...
    мислам дека Орце,ЈБТ,Моша,и уште 5-6 представници имаше...
    денеска повеќе ќе ги има,и ја ќе ги информирам во врска со штрајкот на 4-ти....мораме сите ученици да ги натераме некако да бидат присутни,а не да идат по кафичи или да дремат дома...
    avatar
    alex_ko


    Male Број на мислења : 7
    Age : 34
    Град : Kocani
    Хоби/занимање : Srednoskolec
    Registration date : 2007-10-01

    Организација!!! - Page 2 Empty PODDRSKA

    Пишување  alex_ko Вто Окт 02, 2007 3:54 am

    ok.. da ne dolzime mnogu i da ne se mnogu prepukuvame...
    kako prvo MORA ama najstriktno mora od sekoj grad da se izbere lider ili grupa-tim na lideri i da se objavat najkasno do 4ti na forumov!!! ova go kazuvam so cel da ako sakame da napravime masoven bojkot ili strajk da ima kolku tolku nekoja drvena organizacija za pocetok...
    i da ne jadam mnogu trici posledno so ke kazam e deka u kocani u gimnazijata od vcera imame formirano tim na oficijalni pretstavnici so se izglasani na nivo na cela generacija! tie sedummina siguren sum deka mozeme da se izborime za sloznost i istotaka doagjanje na masoven protest vo SK.. inaku vo kocani ne ima preku 500 maturanti sto ne e taka mala brojka...
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 33
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Mosa_ZAKON Вто Окт 02, 2007 5:04 am

    е прочитај на други места на форумов..веке има таква тема и веке се организираме...
    јави се на темата со наслов Организација ... доколку ти можеш да бидеш во контакт со организаторите од твоето место,град,школо,општина...онда да не губиме време....после 4-5 сааат односно накај 17 часот ја ке дојдам дома,па ке ви кажам што и како ке се договориме...
    сите сме за штрајк на 4,али главниот проблем за некои градови е превозот...
    организацијата е веке направена...само фалат луге од многу градови...
    имаме веке за охрид и околина,велес,битола,тетово...скопје...
    сепак не можете т.е. не можеме да чекаме на поединци (ние,дел од организацијата) туку треба да делуваме...ајде организацијата апелира до вас...не седи со вркстени раце и нозе,дејствувај,од тебе зависи...!
    avatar
    pacer


    Male Број на мислења : 8
    Age : 34
    Град : ohrid
    Хоби/занимање : dadsdfa
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  pacer Вто Окт 02, 2007 9:43 am

    Луѓе дај кажите дали ќе има организиран превоз од Охрид за на 4 за во Скопје?Дали ќе е бесплатно?Дали ќе се плаќа и кој организира?Има многу нејаснотии и затоа кажите побргу, зш ако има штрајк на 4 во Ск. утре мора се да се организира.Денес прашував за ова ама никој не ништо не знаеше.
    Истотака мислам дека треба побргу да се дејствува пошо за утре е закажана вондредна родителска средба па којзнае шо не ќе им изнакажат професорите на родителиве, па ќе има многу што ќе се стресат и во четврток пола саат пред време нашкола ќе појдат.
    Ај ве молам за одговор што побрзо
    avatar
    bobi_pasa


    Male Број на мислења : 45
    Age : 34
    Град : ohrid
    Хоби/занимање : rakomet
    Registration date : 2007-09-30

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  bobi_pasa Вто Окт 02, 2007 9:45 am

    BRATE SE TRUDIME DA OBEZBEDIME 7 AVTOBUSI KE VIDIME SO KE NAPRAJME
    avatar
    pacer


    Male Број на мислења : 8
    Age : 34
    Град : ohrid
    Хоби/занимање : dadsdfa
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  pacer Вто Окт 02, 2007 9:50 am

    Фала за брзиот одговор Very Happy
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Helloboy Вто Окт 02, 2007 11:04 am

    Denes strajkot beshe Shocked ko muvi bez glavi sme.Jbt sramota vidov samo 20dusi kaj se drugite.?

    Btw ke ima li utre strajk


    Slusam deka ke ideme na skolo,ke se zbori za maturata nema da se odrzuvaat casovi???? Vistina e ova ili jok
    dark_baby
    dark_baby


    Female Број на мислења : 19
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : trac i samo trac
    Registration date : 2007-09-24

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  dark_baby Вто Окт 02, 2007 11:12 am

    a be luge ke strajkuvame utre ili vo skolo sme?

    slusnav denes deka site bile vo skolo (sto se primetuvase posto na strajk imase edvaj 50 dusi)
    avatar
    jasmina


    Female Број на мислења : 18
    Age : 34
    Град : struga
    Хоби/занимање : ucenicka
    Registration date : 2007-09-25

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  jasmina Вто Окт 02, 2007 11:20 am

    so i da se odluci jas idam za sk vo cetvrtok pa so saka neka e.i roditelite nemaat pravo da se mesaat vo ova posto ova e nase pravo jas teba da polagam matura a ne moite roditeli....znaci jas ke se potrudam nesto so struzani ali ni trebaat mnogu pari okolu 500den samo za pat.ke dojdeme u sk a kaj ke ve najdeme vas od sk>?so koj ke se dogovorime za pregovori....daj ve molam obajasnetemi ubavo zosto mi se smaci od sekakvi gluposti.reseno e vo cetvrtok idame sk i ne si odime bez ona za sto sme trgnati
    mak_25
    mak_25


    Female Број на мислења : 38
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : *****
    Registration date : 2007-09-25

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  mak_25 Вто Окт 02, 2007 11:33 am

    dark_baby напиша:a be luge ke strajkuvame utre ili vo skolo sme?

    slusnav denes deka site bile vo skolo (sto se primetuvase posto na strajk imase edvaj 50 dusi)

    Ne be nemase nikoj na skolo izgleda site bea po kafinja ili doma.Inace vo nekolku skoli se resilo da ne se strajkuva tuku samo da se bojkotira nastava!!!!!
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Helloboy Вто Окт 02, 2007 11:56 am

    Doznav deka od utre ke se ide na nastava,dali e tocno neznam edni mi vikaat ke se ide i ke se diskutira za maturata,edni mi vikaat ke se ide so redovni predmeti!!!
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 33
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Mosa_ZAKON Вто Окт 02, 2007 1:03 pm

    искрено ни ние не знаеме,бидејки требаше да се прави бојкот на наставата,али еве ти кажувам од мое школо мојот клас биле на час,и тоа сите 7 часа ги имале,дали скратени часови или без настава...
    ја и уште 3-4-ца бевме на штрајк...срамота Rolling Eyes Sad
    Dj_Madness
    Dj_Madness


    Male Број на мислења : 61
    Age : 34
    Град : Велес
    Хоби/занимање : ...
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Dj_Madness Вто Окт 02, 2007 4:07 pm

    Друга работа морам да посочам во однос на организацијата...
    Доколку се иде во СК на 4ти мораме да имаме претставници што ќе бидат примени на состанок со министерот,а не да испадне како понеделников,го цитирам г-от Рушити-„Дојдоа матурантите пред министерство а јас немаше кого да го примам на средба.Они имаат веќе 3-4 организации и сите ми идат со различни ставови и барања“.Мора да се најде некој стабилен воџа и да ја избуткаме работава до крај.Во четврток со самото почнување на штракот да се соберат претставниците и да се договорат се убаво
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  / Вто Окт 02, 2007 4:18 pm

    I sega, koj e konecniot odgovor ?
    Utre, ke se odi li na strajk ili ne ?
    Pisete za da se znae, da dojdat luge, a ne da ne se znae i da nema nikoj na strajk (dokolku go ima) !!!
    P.S. Pod utre podrazbiram 3.10.2007 Very Happy Very Happy
    avatar
    filip_mkd


    Male Број на мислења : 87
    Age : 35
    Град : skopje
    Хоби/занимање : setanje
    Registration date : 2007-09-19

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  filip_mkd Вто Окт 02, 2007 4:30 pm

    Najverojatno ne zasto e zakazana sredba so gradonaclnikot na sk ( koj inace mislam deka ne podrzuva ) i rusiti so pretstavnicite od sekoe skolo pa ako ne se dogovorat vo cetvrtok pak site zaedno. A i mobilni ima za sekja promena ke se doznae nabrzinka Smile
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  / Вто Окт 02, 2007 4:34 pm

    filip_mkd напиша:Najverojatno ne zasto e zakazana sredba so gradonaclnikot na sk ( koj inace mislam deka ne podrzuva ) i rusiti so pretstavnicite od sekoe skolo pa ako ne se dogovorat vo cetvrtok pak site zaedno. A i mobilni ima za sekja promena ke se doznae nabrzinka Smile
    ok fala, no ako ima promena, pisete obavezno tuka ili bilo kade, ili po moznost da mi se isprati "licna poraka" (onoa so se porakine kao privatni:D)
    fala odnapred !! afro afro
    PlayBoy
    PlayBoy


    Male Број на мислења : 164
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : :)
    Registration date : 2007-09-20

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  PlayBoy Вто Окт 02, 2007 6:54 pm

    Mosa_ZAKON напиша:искрено ни ние не знаеме,бидејки требаше да се прави бојкот на наставата,али еве ти кажувам од мое школо мојот клас биле на час,и тоа сите 7 часа ги имале,дали скратени часови или без настава...
    ја и уште 3-4-ца бевме на штрајк...срамота Rolling Eyes Sad


    hihihi Smile meto brat ke ni ispopukaat neopravdani a Very Happy LoL pa koj .!. ... aj ke si najdeme nekoe opradvanie Very Happy i ko so slusnav ja koa bile na sostanok kaj CVETA nasata mila i draga direktorka ona im rekla nema da ima nastava moze da si odite site koj kaj sakate Smile LoL epa sea neznam.. ako nekoj neso mi rece jas ke kazam deka pretsedatelot mi rekol deka nema nastava Very Happy a i ko so znam pola i povekje si otidoa doma od kaj nas od skolo per... Smile pa e viime Smile
    ВОЈВОДАТА
    ВОЈВОДАТА


    Male Број на мислења : 209
    Age : 78
    Град : ТЕТОВО
    Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
    Registration date : 2007-09-13

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  ВОЈВОДАТА Сре Окт 03, 2007 3:33 am

    POSLEDNI VESTI OD TETOVO!
    OBEDINETTE SREDNOSKOLCI OD TETOVO DOGOVORIJA PREVOZ SO NAMALUVANJE SEKAKO BLAGODARENIE DO DECKITE OD UPRAVA Smile SAKAM DA KAZAM DEKA TETOVO NA 4 E U SK. NE ZNAM OVDE DO KAJ E SITUACIJATA AKO MOZE NEKOJ DA MI PISE NA PM NE SUM VO TEK BIDEJCI TRCAM NATAMU NAAMU DA SREDAM SE DO UTRE. ZNACI KRAJNA VEST E DEKA TETOVO IDE U SK.
    ВОЈВОДАТА
    ВОЈВОДАТА


    Male Број на мислења : 209
    Age : 78
    Град : ТЕТОВО
    Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
    Registration date : 2007-09-13

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  ВОЈВОДАТА Сре Окт 03, 2007 4:01 am

    SAMO STO DOBIV POVIK OD JAVNOTO PREVOZNO PRETPRIJATIE:
    PREESKA BEVME DOGOVORENI AVTOBUSITE DA BIDAT PO 3000 ZA AVTOBUS A SEGA POSLEDEN POVIK NI REKOJA DEKA AVTOBUSITE BILE 7000DENARI????????!!!!!!!!!!!!!! DALI SE ONI NORMALNI!!!!

    SPORED POSLEDNATA DESTINACIJA ZA POMOSH NI SE KOMBI PREVOZNICITE KOI NESEBI4NO CE NI POMOGNAT AMA ZA NIV CE TREBA DA SO VOZAT 10-15 TURI ZA DA SE SOBEREME SITE VO SKOPJE! OVA E POSLEDNA SVEZA VEST CE VI PISAM KOGA CE DOBIJAM NESTO POSVEZO NOVO! POZDRAV
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  / Сре Окт 03, 2007 4:27 am

    vojvoda, a be neso me zaebavaat ova porakive?!?! mi vika: VASATA PORAKA NE E ISPRATENA?!?!
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  / Сре Окт 03, 2007 4:29 am

    ili stai me na MSN ili sl (ama na ovoj pc iam samo MSN)
    dnisko@hotmail.com
    avatar
    *sandra*


    Female Број на мислења : 42
    Age : 34
    Град : delcevo
    Хоби/занимање : ucenik
    Registration date : 2007-09-25

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  *sandra* Сре Окт 03, 2007 9:29 am

    luge .nie gimnazijalcite od delcevo sami si organiziravme prevoz sami si go plativme napisavme paroli i utre vo 11:30 sme na saem tamu ke ne ostavat...dajte nekoj da iskontaktira so mene sto e poveke zapoznaen so situacijata koga kade i vo kolku da se sobereme...
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 33
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Mosa_ZAKON Сре Окт 03, 2007 10:20 am

    PlayBoy напиша:
    Mosa_ZAKON напиша:искрено ни ние не знаеме,бидејки требаше да се прави бојкот на наставата,али еве ти кажувам од мое школо мојот клас биле на час,и тоа сите 7 часа ги имале,дали скратени часови или без настава...
    ја и уште 3-4-ца бевме на штрајк...срамота Rolling Eyes Sad


    hihihi Smile meto brat ke ni ispopukaat neopravdani a Very Happy LoL pa koj .!. ... aj ke si najdeme nekoe opradvanie Very Happy i ko so slusnav ja koa bile na sostanok kaj CVETA nasata mila i draga direktorka ona im rekla nema da ima nastava moze da si odite site koj kaj sakate Smile LoL epa sea neznam.. ako nekoj neso mi rece jas ke kazam deka pretsedatelot mi rekol deka nema nastava Very Happy a i ko so znam pola i povekje si otidoa doma od kaj nas od skolo per... Smile pa e viime Smile

    ех ја ке најдам оправдание...забот ме боли од вчера tongue Twisted Evil Laughing

    ке се снајдеме некако...сепак мене ме запишале на ливче па кога ке ми дојде класната...а знаеш кај мене класната на сите им се јавила само кај мене не...хехе колку сум злобен,па и професориве/професорките се плашат од мене Razz

    инаку подетално не може од ова...ако знаете кај е плоштад,епа близу тоа место се наога автобуската станица рекорд,па кога ке дојдете таму,на 20-30 метри од станицата сме ние,т.е. ке бидеме...поедноставно од ова не може,а и по пот можете да прашате некој скопјанин....
    а ако не сте биле во ск никад,оти има и такви,епа онда ке оставам мобилен или ке најдам некој кој сака да биде туристички водич Razz
    па од саем до битпазар со автобус,и тоа сите влагаме у 5,63,66 шо и да дојде... после се симишаме на битпазар,и од таму до рекорд пешки...
    мислам дека Моша утре најмалце ке не има,али кој знае...
    ја сепак се договорив да се најдеме у школо,па од таму тие што ке дојдат у школо,ја лично ке се погрижам да ги вратам на штрајк...
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  / Сре Окт 03, 2007 10:21 am

    *sandra* напиша:luge .nie gimnazijalcite od delcevo sami si organiziravme prevoz sami si go plativme napisavme paroli i utre vo 11:30 sme na saem tamu ke ne ostavat...dajte nekoj da iskontaktira so mene sto e poveke zapoznaen so situacijata koga kade i vo kolku da se sobereme...
    jas se dogovoriv so VOJVODATA od Tetovo!
    Vo 12 ke gi cekam pred ministerstvo!
    Dojdete, pa ke ve cekame site zaedno:D Very Happy
    avatar
    Mosa_ZAKON


    Male Број на мислења : 146
    Age : 33
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
    Registration date : 2007-09-27

    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Mosa_ZAKON Сре Окт 03, 2007 10:22 am

    Dino напиша:
    *sandra* напиша:luge .nie gimnazijalcite od delcevo sami si organiziravme prevoz sami si go plativme napisavme paroli i utre vo 11:30 sme na saem tamu ke ne ostavat...dajte nekoj da iskontaktira so mene sto e poveke zapoznaen so situacijata koga kade i vo kolku da se sobereme...
    jas se dogovoriv so VOJVODATA od Tetovo!
    Vo 12 ke gi cekam pred ministerstvo!
    Dojdete, pa ke ve cekame site zaedno:D Very Happy
    е дино ти од кај си?
    која населба?
    да не си учел основно у Димитар Миладинов???
    онака информативно... geek

    Sponsored content


    Организација!!! - Page 2 Empty Re: Организација!!!

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Пет Апр 26, 2024 2:38 am