Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


  да се потсетиме!!!

  ВОЈВОДАТА
  ВОЈВОДАТА

  Male Број на мислења : 209
  Age : 75
  Град : ТЕТОВО
  Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
  Registration date : 2007-09-13

  default да се потсетиме!!!

  Пишување  ВОЈВОДАТА on Вто Јан 22, 2008 4:01 am

  Еве пак јас после извесно време може не сум добедојдене на форумот бидејќи некои мислат дека јас го предадов тоа не е точно но јас што можам против вашите секакви мислења. Сакам да кажам дека супер почнавме имавме аргументи имавме сила имавме се што ни е потребно само имаше една замерка имаше кодоши...тоа е вистината за нашиот неуспех имаше многу кодоши кои работеа за министерот а се движеа меѓу најгласните од тука во кој се вбројувам и јас. Барем во Тетово така беше велепредавство ја уништи нашата надеж за одложување на матурата. се закануваа со чистки во училиштата од кои некои ученици наседнаа на тоа и им се предадоа на директорите поточно кажано им го дадоја газот под кирија. Јас сеуште мислам дека има начин да укинеме ама сега никој не влегува пошто изгубија надеж а и кодошите сватија дека нема аер од кодошилак. Ако јас не велам и не посочувам никого ама Господ гледа све Македонија виде на концертот на покојниот Тоше дека сите се против рушити и во моментот кога се беше како шо треба сите потфрлија. Кај нас највише ги сакаа албанците кои само еднаш покажаа дека се со нас и после тој ден дали под закани или под притисок не знам се откажаа. Полицијата почна да се меша но се заврши добро. Сега кога сите глеаме како ни прават мислирте дека истите прашања или прашања од исти вид ќе ни бидат и на државната??? грешите и тоа голема грешка е: Кога заврши пробната се сретнав во дворот со преставникот на биро за развој од Тетово и ми вика : гледаш ли дека се лесни прашањата а ти ги дигаш на протести, И јас му велам а исти ќе бидат прашаењата? Тој: нема да бидат исти може некој процент потешки!!! Значи ни го пикнаа и тоа сосве муда (со извинение). Ај тоа добро згора на све албанците од пријатели издејствувале со тоа што ни ја прекинаа соработката издејствувале да им ги решат тестовите тестаторите и да ги поминат сите. АЛОО ДАЛИ Е ТОА РАБОТА????? па ако мо=е албанските тестатори да прават така зошто не и нашите а ама македончето му се трти гзето и мука има епа има кога не сме сложни. Не сакам да тупам многу пошто знам дека не вие убоо вака ама имав желба да ја кажам вистината за се. Јас напоменав дека сеуште има шанси ако се собереме ние од форумов и сите што ќе се собереме да соберат исто толку и така да продолжат и тие ќе бидеме супер ама тоа зависи од вас. Јас мислам дека сега да не креваме толку врева туку се тивко и дипломатски да се тера па за прикрај таму месец март можеме пак да го известиме министерот (што веќе не е истиот ) дека се активираме пак со нашата идеја. Значи чекам ваши мислења јас ќе отворам нов топик за оваа работа и сакам сите да пишуваат а не да ќутат сакам да го чујм гласот на сите не смао на неколку сакам да успееме пак и не сакам само јас туку цела Македонија (без албанците кои веќе колку и да сакаат не ги примаме во нашите редови)... Може ќе речете сум националистички настроен ама сами со го бараа јас не ги терав. Поздрав до сите мило ми беше шо ми дадовте простор за зборење и место да ја пишам вистината за целава работа има уште ама во некоја следна прилика.
  ИДЕЈА: да оформиме Македонска Унија на Средношколци (МУС)
  пишувајте со сета сила и љубов кон слободата ќе ги прифќам сите идеји и маани кои ќе ги предложите.
  avatar
  ViRuS4e

  Male Број на мислења : 46
  Age : 31
  Град : BITOLA
  Хоби/занимање : nemam :)
  Registration date : 2007-10-05

  default Re: да се потсетиме!!!

  Пишување  ViRuS4e on Нед Фед 10, 2008 3:28 am

  vojvoda e vo pravo podrska od BT! daj mi tvoj email. ili addnime na messenger pece_virus@hotmail.com
  ВОЈВОДАТА
  ВОЈВОДАТА

  Male Број на мислења : 209
  Age : 75
  Град : ТЕТОВО
  Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
  Registration date : 2007-09-13

  default Re: да се потсетиме!!!

  Пишување  ВОЈВОДАТА on Нед Фед 10, 2008 8:29 am

  brat dzabe nie msn sami dvajca ne ide ... cim cel forum se ispizdel gotovo nema spas site stanale verni na ministerstvoto zaradi takvi jas go jadev za site epa sega ne izlagam nikade kako sto piea kafe tie dodeka nie mrcevme po pregovori i strajkovi sega jas ce odmaram malku... Pozdrav i gleam veke nikoj nema zainteresiran za prodolzuvanje an borbata zosto site se otkazaa kukavici a pred toa se tepaa vgradi! ako samo napred makedonce predavnicko i kukavicki pa ce dobieme po eden pogolem... Pozdrav i prajte so sakate sega si imate clenovi od MO ako jmiliste da pocneme asalno iscistet go forumot od kukavici!
  avatar
  suv_bt

  Male Број на мислења : 24
  Age : 31
  Град : bitola
  Хоби/занимање : nemam
  Registration date : 2007-10-07

  default да се потсетиме!!!

  Пишување  suv_bt on Пон Фед 18, 2008 3:33 pm

  I JAS SUM SO VAS ALO
  avatar
  irena*jbt

  Female Број на мислења : 1
  Age : 30
  Град : skopje
  Хоби/занимање : muzika i shopping
  Registration date : 2008-02-18

  default kako moze da postigneme nesto bez vreva?????????????????????

  Пишување  irena*jbt on Пон Фед 18, 2008 4:26 pm

  ВОЈВОДАТА напиша:Еве пак јас после извесно време може не сум добедојдене на форумот бидејќи некои мислат дека јас го предадов тоа не е точно но јас што можам против вашите секакви мислења. Сакам да кажам дека супер почнавме имавме аргументи имавме сила имавме се што ни е потребно само имаше една замерка имаше кодоши...тоа е вистината за нашиот неуспех имаше многу кодоши кои работеа за министерот а се движеа меѓу најгласните од тука во кој се вбројувам и јас. Барем во Тетово така беше велепредавство ја уништи нашата надеж за одложување на матурата. се закануваа со чистки во училиштата од кои некои ученици наседнаа на тоа и им се предадоа на директорите поточно кажано им го дадоја газот под кирија. Јас сеуште мислам дека има начин да укинеме ама сега никој не влегува пошто изгубија надеж а и кодошите сватија дека нема аер од кодошилак. Ако јас не велам и не посочувам никого ама Господ гледа све Македонија виде на концертот на покојниот Тоше дека сите се против рушити и во моментот кога се беше како шо треба сите потфрлија. Кај нас највише ги сакаа албанците кои само еднаш покажаа дека се со нас и после тој ден дали под закани или под притисок не знам се откажаа. Полицијата почна да се меша но се заврши добро. Сега кога сите глеаме како ни прават мислирте дека истите прашања или прашања од исти вид ќе ни бидат и на државната??? грешите и тоа голема грешка е: Кога заврши пробната се сретнав во дворот со преставникот на биро за развој од Тетово и ми вика : гледаш ли дека се лесни прашањата а ти ги дигаш на протести, И јас му велам а исти ќе бидат прашаењата? Тој: нема да бидат исти може некој процент потешки!!! Значи ни го пикнаа и тоа сосве муда (со извинение). Ај тоа добро згора на све албанците од пријатели издејствувале со тоа што ни ја прекинаа соработката издејствувале да им ги решат тестовите тестаторите и да ги поминат сите. АЛОО ДАЛИ Е ТОА РАБОТА????? па ако мо=е албанските тестатори да прават така зошто не и нашите а ама македончето му се трти гзето и мука има епа има кога не сме сложни. Не сакам да тупам многу пошто знам дека не вие убоо вака ама имав желба да ја кажам вистината за се. Јас напоменав дека сеуште има шанси ако се собереме ние од форумов и сите што ќе се собереме да соберат исто толку и така да продолжат и тие ќе бидеме супер ама тоа зависи од вас. Јас мислам дека сега да не креваме толку врева туку се тивко и дипломатски да се тера па за прикрај таму месец март можеме пак да го известиме министерот (што веќе не е истиот ) дека се активираме пак со нашата идеја. Значи чекам ваши мислења јас ќе отворам нов топик за оваа работа и сакам сите да пишуваат а не да ќутат сакам да го чујм гласот на сите не смао на неколку сакам да успееме пак и не сакам само јас туку цела Македонија (без албанците кои веќе колку и да сакаат не ги примаме во нашите редови)... Може ќе речете сум националистички настроен ама сами со го бараа јас не ги терав. Поздрав до сите мило ми беше шо ми дадовте простор за зборење и место да ја пишам вистината за целава работа има уште ама во некоја следна прилика.
  ИДЕЈА: да оформиме Македонска Унија на Средношколци (МУС)
  пишувајте со сета сила и љубов кон слободата ќе ги прифќам сите идеји и маани кои ќе ги предложите.
  avatar
  Janevsi Psy

  Male Број на мислења : 26
  Age : 31
  Град : Kumanovo
  Хоби/занимање : muzika
  Registration date : 2007-09-19

  default Re: да се потсетиме!!!

  Пишување  Janevsi Psy on Пон Фед 18, 2008 6:08 pm

  hmm Shocked
  zasto mislite deka sme jaki??neli gledate deka manipuliraat so nas?uste malce kraj na fevruari a nie uste neznaeme ni sto ke polagame, ni sto da ucime, ni sto da se dogovarame....da ne ide cela makedonija 2 nedeli u skolo znaete kako ke im dojde pamet?ama nemoze, ima mnogi p***i (pardon). . . . .
  maturantite, nie, namesto da sme slozni, nie imame 100 organizacii...zasto??!?-''da se borele po parlamentaren pat za pravata na maturantite'' huhuuhuhuhuhuhuh
  decki, mnogu bidna kasno, mnogu!!!
  daj ako pravime nesto da pravime... affraid pale Question Question confused
  pozz od KU
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: да се потсетиме!!!

  Пишување  Mace on Вто Фед 19, 2008 3:04 am

  IMA LI NEKOJ KOMPETENTEN ZA ORGANIZIRANJE NA GENERALEN STRAJK?NEKOJ STO KE MOZE DA ISKONTAKTIRA SO DRUGITE GRADOVI?
  izgleda nema takov,zosto da imase sigurno ke se slucese nesto do sega!
  avatar
  suv_bt

  Male Број на мислења : 24
  Age : 31
  Град : bitola
  Хоби/занимање : nemam
  Registration date : 2007-10-07

  default да се потсетиме!!!

  Пишување  suv_bt on Вто Фед 19, 2008 6:55 am

  nema takvi

  Sponsored content

  default Re: да се потсетиме!!!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Саб Јан 16, 2021 11:51 am