Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


3 posters

    SVIRCE NAMESTO PENKALO !!!

    avatar
    Vlatce


    Male Број на мислења : 2
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : rakomet
    Registration date : 2007-09-24

    SVIRCE NAMESTO PENKALO !!! Empty SVIRCE NAMESTO PENKALO !!!

    Пишување  Vlatce Саб Јун 07, 2008 9:05 am

    Ludje sto vikate na 12 i 14 juni site so svircinja da dojdat namesto so penkalo i da se protestita pred sekoe skolo. DA VIDIME SO KOJ KE JA SPROVEDAT MATURATA!!! Razz
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    SVIRCE NAMESTO PENKALO !!! Empty Re: SVIRCE NAMESTO PENKALO !!!

    Пишување  Helloboy Пон Јун 09, 2008 6:16 am

    Subject: BOJKOT NA MATURA!!kopiraj i prati go OBAVEZNOOOO!!!!!!!po moznost i vo dr gradovi nadvor od sk da se
    Date: Sun, 8 Jun 2008 19:18:44 +0000

    Koga uspea Hrvatska da ja odlozat maturata mozeme i nie!!!!! Luge ovani e posledna shansa da dokazeme deka nashiot stav nema da bide pogazeni da se zalozime cvrsto za nego! Dokolku resime da ne polagame maturanema teoretska sansa nekoj da ne prinudi da ja polagame! So silata naobedinetosta i verbata vo sebe sigurno kje uspeeme da ja ostvarimenasata cel-Da ne se polaga matura!!!! da bideme realni kolku i dasedneme da ucime i podgotvime nema sansa da dojdeme napolno spremni zapolaganje na toj ispit. Plus treba da dokazeme deka nie ne smemarioneti vo nivnite race, pa niv koga kje im tekne da polagame matura.Vakviot niven neprofEsionalen nos i izivuvanje so nasite nervi mora dabide sprecen! DA DOKAZEME DEKA OD NAS SE ZAVISI ! DA IZLEZEME SITEOBEDENETI PROTIV MATURATA DA NE DOZVOLIME! BOJKOT NA MATURATA!!!!!!! veruvam deka site maturanti se za ideava zatoa ve molime barem ednas dabideme koegijalni i da zastaneme cvrsto zad ona vo sto veruvame dekatreba da e taka!ednostavno koga kje stignete vo skolskite dvorovisvrtete i grb na maturata i zaminete!! p.s. cekame odgovori na:nema_matura@yahoo.com
    cekameeeeeeee...ve molime nemojte i ovoj pat da se otkazete...zaedno ke uspeeme!!!!
    avatar
    Ivana^


    Female Број на мислења : 8
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : ucenice
    Registration date : 2007-09-25

    SVIRCE NAMESTO PENKALO !!! Empty Re: SVIRCE NAMESTO PENKALO !!!

    Пишување  Ivana^ Пон Јун 09, 2008 6:22 am

    Dzabe e ova napishanovo ako praime neshto treba da izlezeme na shtrajk utre,zadutre poshto ja nema da otidam da polagam,ti nema da otidesh i ushe nekoi ama tie bubalicite prvi ke otidat...taka da ne se nadevajte deka site srednoshkolci ke i svrtat grb na maturata

    Sponsored content


    SVIRCE NAMESTO PENKALO !!! Empty Re: SVIRCE NAMESTO PENKALO !!!

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Чет Мар 28, 2024 11:02 am