Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


  ПРОБНА МАТУРА!!

  avatar
  BUNT_05

  Female Број на мислења : 13
  Age : 31
  Град : Strumica
  Хоби/занимање : strajkuvanje
  Registration date : 2007-09-20

  default ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  BUNT_05 on Пон Окт 01, 2007 2:57 pm

  Кога започна штрајкот пред недела-две, заменик министерот даде една изјава во стилот дека, во зависност од резултатите од пробната матура, ќе се одредат понатамошните текови на прашањето- матура.Знам оти уште е рано, ама се согласувате ли, на тие пробни тестови, т.е.пилот матура, сите да дадеме погрешни одговори (НЕ празни листови, зашто тогаш они имат доказ за бојкот), зашто кој може да ти докажи на тебе дали тоа вистински го знаеш или си изведувал.затоа ако дадеме погрешни одговори, они мора да се соочат со фактот оти ние ништо не знаеме (во наводници).еј дечки знам оти е рано, ама сакам ваша согласност, зашто кога-тогаш за месец дена ке дојде и тоа, па тогаш ке отвараме форуми и на оваа тема.
  ВО СЛОГАТА Е ПОБЕДАТА.
  Dj_Madness
  Dj_Madness

  Male Број на мислења : 61
  Age : 31
  Град : Велес
  Хоби/занимање : ...
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Dj_Madness on Пон Окт 01, 2007 3:08 pm

  BUNT_05 напиша:Кога започна штрајкот пред недела-две, заменик министерот даде една изјава во стилот дека, во зависност од резултатите од пробната матура, ќе се одредат понатамошните текови на прашањето- матура.Знам оти уште е рано, ама се согласувате ли, на тие пробни тестови, т.е.пилот матура, сите да дадеме погрешни одговори (НЕ празни листови, зашто тогаш они имат доказ за бојкот), зашто кој може да ти докажи на тебе дали тоа вистински го знаеш или си изведувал.затоа ако дадеме погрешни одговори, они мора да се соочат со фактот оти ние ништо не знаеме (во наводници).еј дечки знам оти е рано, ама сакам ваша согласност, зашто кога-тогаш за месец дена ке дојде и тоа, па тогаш ке отвараме форуми и на оваа тема.
  ВО СЛОГАТА Е ПОБЕДАТА.

  Nema sansa ova da uspee.Treba nie da najdeme drugi nacini za da go napravime toa so sme go zamislile
  avatar
  Mosa_ZAKON

  Male Број на мислења : 146
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
  Registration date : 2007-09-27

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Mosa_ZAKON on Пон Окт 01, 2007 3:10 pm

  ок еве време за мојот втор аргумент,исто така што го дознав од мојата класна...ова е исто така неофицијално,не можам да ви гарантирам дезинформации затоа ке го Спојлирам,која сака да чита ок.кој нејќе не го терам така да идемо -
  Spoiler:
  Владата преку пилот матурата нејќе да го утврди нашето знаење, сака да ја утврди организацијата... нејзе не и е битно како ќе се одвива пилот матурата,дали сите ќе паднат,или ќе ја положат,тие сакаат само да ја видат организацијата,дали ќе се спроведе според стандардите на ЕУ,дали ќе има некои лоши точки,или некои пропусти...односно гајле им е дали ќе паднеме/...
  напишав,кој сака да чита,слободно...
  п..с. за да го отворите спојлерот,мора да стиснете на белиот празен текст...односно белото празно прозорце..ке ви се отвори текст..
  avatar
  BUNT_05

  Female Број на мислења : 13
  Age : 31
  Град : Strumica
  Хоби/занимање : strajkuvanje
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  BUNT_05 on Пон Окт 01, 2007 3:14 pm

  ок ама шо ке добиеш ако ги решиш точно прашањата?ништо нели?само ке видиш колку знаеш.а така, пак со нешто даваш иницијатива и не губиш ништо со тоа што ке решиш погрешно сфакаш?само може да добиеш.а дај боже да добиеш!
  avatar
  ivana_toceva

  Female Број на мислења : 31
  Age : 30
  Град : Prilep
  Хоби/занимање : roleri
  Registration date : 2007-09-16

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  ivana_toceva on Пон Окт 01, 2007 3:29 pm

  NIE NA TAA PILOT MATURA NE TREBA DA SE POJAVIME,NE PLASAT DEKA KE NI ODZEMALE POENI ZA DA SE OSIGURAAT
  NO DA ZNAETE SO PRIFAKANJETO NA PILOT MATURATA ISTO KAKO DA STE JA PRIFATILE I SAMATA MATURA
  avatar
  BUNT_05

  Female Број на мислења : 13
  Age : 31
  Град : Strumica
  Хоби/занимање : strajkuvanje
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  BUNT_05 on Пон Окт 01, 2007 3:37 pm

  ТАКА ЛИ?ЕПА ОК, ТОГАЈ НИКОЈ ДА НЕ СТАПНАЛ!!!
  bla bla bla
  bla bla bla

  Female Број на мислења : 44
  Age : 31
  Град : tetovo
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  bla bla bla on Пон Окт 01, 2007 3:40 pm

  BUNT_05 напиша:ТАКА ЛИ?ЕПА ОК, ТОГАЈ НИКОЈ ДА НЕ СТАПНАЛ!!!

  ete gotovo... preku ovie dva postovi cela makedonija dozna deka na probnata matura ne treba da se prisustvuva! abe ajde lugje ne si pravete filmovi!


  NE ZA DRZAVNATA MATURA!
  avatar
  ivana_toceva

  Female Број на мислења : 31
  Age : 30
  Град : Prilep
  Хоби/занимање : roleri
  Registration date : 2007-09-16

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  ivana_toceva on Пон Окт 01, 2007 3:53 pm

  epa aj ti daj predlog kako da stekneme informiranost,prepustame na tebe
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Mace on Вто Окт 02, 2007 1:54 am

  ivana_toceva напиша:NIE NA TAA PILOT MATURA NE TREBA DA SE POJAVIME,NE PLASAT DEKA KE NI ODZEMALE POENI ZA DA SE OSIGURAAT
  NO DA ZNAETE SO PRIFAKANJETO NA PILOT MATURATA ISTO KAKO DA STE JA PRIFATILE I SAMATA MATURA
  Се согласувам со тебе...АПСОЛУТНО.Ние не смееме да се појавиме на пилот-матурата.НИКАКО затоа што исто како да сме ја прифатиле и самата матура.Не треба да потклекниме...Никако ни пробна ни никаква матура...
  MEDICINARCE_4TA
  MEDICINARCE_4TA

  Male Број на мислења : 57
  Age : 31
  Град : MOJOT RODEN GRAD
  Хоби/занимање : JADENJE ZELENI ORAE
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  MEDICINARCE_4TA on Сре Окт 03, 2007 1:32 pm

  IMASE TEMA ZA OVA MISLI! TAKE DA MOETO MISLENJE GO IMATE TAMU
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  / on Сре Окт 03, 2007 1:48 pm

  jas di zemav prasanjata od makedonski jazik i literatura i taa sto mi gi dade e novinarka, ili neso slicno, no taa mi kaza deka mn bilo tesko. Istotaka vidiv i prasanja od tipot: "STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE OVAA KNIGA"
  A mojot odgovor e: "So me boli sto go inspiriralo pisatelot, toa moze da ni go kaze samo on poso samo on si znae sto i kako"
  LUDI SE Rolling Eyes scratch
  avatar
  Mosa_ZAKON

  Male Број на мислења : 146
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
  Registration date : 2007-09-27

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Mosa_ZAKON on Сре Окт 03, 2007 3:12 pm

  Dino напиша:jas di zemav prasanjata od makedonski jazik i literatura i taa sto mi gi dade e novinarka, ili neso slicno, no taa mi kaza deka mn bilo tesko. Istotaka vidiv i prasanja od tipot: "STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE OVAA KNIGA"
  A mojot odgovor e: "So me boli sto go inspiriralo pisatelot, toa moze da ni go kaze samo on poso samo on si znae sto i kako"
  LUDI SE Rolling Eyes scratch

  aa чекај чекај они не се луди,они се ИНСЕЈН! ТОТАЛНО ИНСЕЈН! за нив е веке касно друже...
  сепак се надеж се надевам на подобро утро...
  иако медиумите најавија дека прекинуваме со штрајкови...сепак ние ке одиме...е тоа ме иритира,а воедно разочарува...сепак ја ке се појавам да видам што како и за што ке се дебатира...
  avatar
  jasmina

  Female Број на мислења : 18
  Age : 31
  Град : struga
  Хоби/занимање : ucenicka
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  jasmina on Сре Окт 03, 2007 4:27 pm

  da vo pravo si za nikoj da ne prisustvuva na pilot maturata a sigurni ste deka nesto ke postigneme.eve nie ohritskava obala utre vo oh protestirame vie tamu sk bi trebalo isto taka...luge vo ova so i da bidit nemojte da popustate ova go pocnavme i nema da go zavrsime se dodeka nema da izjavat otkazuvanje na maturata.nema sansa da prifatime olesnuvanje na polaganjeto i so to ja znam so,zatoa sto taka ke im dademe do znaenje deka mozat da manipuliraat so nas.i so fajde ako otideme na taa pilot matura koga veke 2 nedeli nemame nastava drzeno i niso ne znaeme.samo niv gi boli za toa..epa i nas treba da ne boli za toa deka site se bunat so ne odime na uciliste.ova e demokratija sekoj ima svoe pravo.redno bese nekoj vo drzavava da pokaze zabi
  avatar
  __THE_ONE__

  Male Број на мислења : 6
  Age : 31
  Град : kocani
  Хоби/занимање : strajkuva4
  Registration date : 2007-10-05

  default hmmmm

  Пишување  __THE_ONE__ on Пет Окт 05, 2007 11:34 am

  DRZAVA ! ! ! kako mislite drzava... tie sto bea glavni na punktovite sto bea straf za makedoncite.. tie sto digaa vostanija vo makedonija !!! tie sega se na mestoto kade sto treba da se makedoncite i da donesuvaat pravilni odluki !!!! mislam deka nasite se krivi i glupi ! sto im imat dozvoleno da se na tie pozicii i mesta kade sto tie imaat pravo da donesuvaat zakoni ! ! ! nie ne sme tie sto treba da odlu4uvame za toa da ne navleguvam vo politikata.. ama mislam deka i vie treba da bidete sfesni ! sto se desava so nasata DRZAVA (pff... ) ako ova bese drzava zsoto site se stremat kon bg pasosi kon begstvo vo stranstvo.. misalm deka vreme e nekoj da prevzeme neshto ama toaq ne sme nie i ova ne e moment.. nas problem sega e MATURATA koja ako sme slozni i site zaedno da digneeme strajk i da ne posetuvame nastava.. mislam deka imame shansi da napravime neshto za toa da ne se polaga matura .. so neodenjeto na 4asovi nashite profesori nema da zemat plata.. zna4i na nekoj na4in i tie ke bidat so nas po izvesno vreme.. Smile taka da podobro e da se organizirame ! ! ! ! ! ! i site zaedno da bideme ! zadno sme posilni
  nox_nocturne
  nox_nocturne

  Male Број на мислења : 10
  Age : 31
  Град : Struga
  Хоби/занимање : skitanje :)
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  nox_nocturne on Пет Окт 05, 2007 9:21 pm

  BUNT_05 напиша:Кога започна штрајкот пред недела-две, заменик министерот даде една изјава во стилот дека, во зависност од резултатите од пробната матура, ќе се одредат понатамошните текови на прашањето- матура.Знам оти уште е рано, ама се согласувате ли, на тие пробни тестови, т.е.пилот матура, сите да дадеме погрешни одговори (НЕ празни листови, зашто тогаш они имат доказ за бојкот), зашто кој може да ти докажи на тебе дали тоа вистински го знаеш или си изведувал.затоа ако дадеме погрешни одговори, они мора да се соочат со фактот оти ние ништо не знаеме (во наводници).еј дечки знам оти е рано, ама сакам ваша согласност, зашто кога-тогаш за месец дена ке дојде и тоа, па тогаш ке отвараме форуми и на оваа тема.
  ВО СЛОГАТА Е ПОБЕДАТА.

  Coece fintata e so nemoras ni da odis!Ti si samo brojka za niv obicen kod.taka da ne e bitno.Nedaj boze ako polagame matura.ke padnat da recime 80%.Toa ke bide direkten udar za fakultetite.poradi nedovolen broj na studenti ke mora kadrovite da bidat otpustani.Ke stane totalen haos. A ti sto se 2,3,4 god n faks. ke nema koj da gi poducuva[da im predava]. totalno kolabiranje na celiot obrazoven sistem.
  TAKA DA SE NADEVAME DEKA VLADA KE SE RADUVA NA POSTIGNATIOT USPEH.
  se soglasuvate??Very Happy
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  / on Саб Окт 06, 2007 4:22 am

  __THE_ONE__ напиша:DRZAVA ! ! ! kako mislite drzava... tie sto bea glavni na punktovite sto bea straf za makedoncite.. tie sto digaa vostanija vo makedonija !!! tie sega se na mestoto kade sto treba da se makedoncite i da donesuvaat pravilni odluki !!!! mislam deka nasite se krivi i glupi ! sto im imat dozvoleno da se na tie pozicii i mesta kade sto tie imaat pravo da donesuvaat zakoni ! ! ! nie ne sme tie sto treba da odlu4uvame za toa da ne navleguvam vo politikata.. ama mislam deka i vie treba da bidete sfesni ! sto se desava so nasata DRZAVA (pff... ) ako ova bese drzava zsoto site se stremat kon bg pasosi kon begstvo vo stranstvo.. misalm deka vreme e nekoj da prevzeme neshto ama toaq ne sme nie i ova ne e moment.. nas problem sega e MATURATA koja ako sme slozni i site zaedno da digneeme strajk i da ne posetuvame nastava.. mislam deka imame shansi da napravime neshto za toa da ne se polaga matura .. so neodenjeto na 4asovi nashite profesori nema da zemat plata.. zna4i na nekoj na4in i tie ke bidat so nas po izvesno vreme.. Smile taka da podobro e da se organizirame ! ! ! ! ! ! i site zaedno da bideme ! zadno sme posilni
  a be ne se krivi nasite!!!!
  Tie kako i da glasaat pa ke si bide isto!!!
  So ednite drzavata e za nigde (pr. go stavas znakot na partijata na registracija i SHIBAJ!!), a ekonomijata e "dobra" (se privatiziraat firmite), a so drugava e obratno!!!!!!
  TAKA DA ISTO E!!!
  mak_25
  mak_25

  Female Број на мислења : 38
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : *****
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  mak_25 on Саб Окт 06, 2007 7:31 am

  Dino напиша:jas di zemav prasanjata od makedonski jazik i literatura i taa sto mi gi dade e novinarka, ili neso slicno, no taa mi kaza deka mn bilo tesko. Istotaka vidiv i prasanja od tipot: "STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE OVAA KNIGA"
  A mojot odgovor e: "So me boli sto go inspiriralo pisatelot, toa moze da ni go kaze samo on poso samo on si znae sto i kako"
  LUDI SE Rolling Eyes scratch

  Hahaha!!!! lol! Procitaj go ona so ribarot prvoto prasanje
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  / on Саб Окт 06, 2007 7:51 am

  mak_25 напиша:
  Dino напиша:jas di zemav prasanjata od makedonski jazik i literatura i taa sto mi gi dade e novinarka, ili neso slicno, no taa mi kaza deka mn bilo tesko. Istotaka vidiv i prasanja od tipot: "STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE OVAA KNIGA"
  A mojot odgovor e: "So me boli sto go inspiriralo pisatelot, toa moze da ni go kaze samo on poso samo on si znae sto i kako"
  LUDI SE Rolling Eyes scratch

  Hahaha!!!! lol! Procitaj go ona so ribarot prvoto prasanje
  ?!? Koj ribar???
  mak_25
  mak_25

  Female Број на мислења : 38
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : *****
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  mak_25 on Саб Окт 06, 2007 8:28 am

  Dino напиша:
  mak_25 напиша:
  Dino напиша:jas di zemav prasanjata od makedonski jazik i literatura i taa sto mi gi dade e novinarka, ili neso slicno, no taa mi kaza deka mn bilo tesko. Istotaka vidiv i prasanja od tipot: "STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE OVAA KNIGA"
  A mojot odgovor e: "So me boli sto go inspiriralo pisatelot, toa moze da ni go kaze samo on poso samo on si znae sto i kako"
  LUDI SE Rolling Eyes scratch

  Hahaha!!!! lol! Procitaj go ona so ribarot prvoto prasanje
  ?!? Koj ribar???

  PILOT MATURA
  RIBAR
  Kinisav kako ribar so mreza pokraj edna reka vo koja nema ribi.
  Jas sum zaguben pritoa, partalav, star, smesen. Nemoj da mislis deka
  ne go sfativ vednas tvojot odnos. Jas samo ti prostiv vo onoj ist mig,
  kako sto siromaviot mu prostuva na bogatiot kogo sekogas bi mozel
  go prezre.


  E ovoj tekst treba da ti posluzi kako inspiracija da napises esej "Koga prostuvame sme pomudri"


  GLUPOSTI!!!!!!
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  / on Саб Окт 06, 2007 9:58 am

  mak_25 напиша:
  Dino напиша:
  mak_25 напиша:
  Dino напиша:jas di zemav prasanjata od makedonski jazik i literatura i taa sto mi gi dade e novinarka, ili neso slicno, no taa mi kaza deka mn bilo tesko. Istotaka vidiv i prasanja od tipot: "STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE OVAA KNIGA"
  A mojot odgovor e: "So me boli sto go inspiriralo pisatelot, toa moze da ni go kaze samo on poso samo on si znae sto i kako"
  LUDI SE Rolling Eyes scratch

  Hahaha!!!! lol! Procitaj go ona so ribarot prvoto prasanje
  ?!? Koj ribar???

  PILOT MATURA
  RIBAR
  Kinisav kako ribar so mreza pokraj edna reka vo koja nema ribi.
  Jas sum zaguben pritoa, partalav, star, smesen. Nemoj da mislis deka
  ne go sfativ vednas tvojot odnos. Jas samo ti prostiv vo onoj ist mig,
  kako sto siromaviot mu prostuva na bogatiot kogo sekogas bi mozel
  go prezre.


  E ovoj tekst treba da ti posluzi kako inspiracija da napises esej "Koga prostuvame sme pomudri"


  GLUPOSTI!!!!!!
  AJDEEEEE!!!
  Epa sega stvarno svakjam


  STVARNO SE LUDI!!!!
  mak_25
  mak_25

  Female Број на мислења : 38
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : *****
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  mak_25 on Саб Окт 06, 2007 10:07 am

  Zamisli ti se padne nesto vakvo na matura!! Ke se izgazam od smeenje,stvarno e smesno vo 21 vek da ostanes samo so osnovno skolo. Baba mi ima poveke zavrseno od toa!
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  / on Саб Окт 06, 2007 10:09 am

  mak_25 напиша:Zamisli ti se padne nesto vakvo na matura!! Ke se izgazam od smeenje,stvarno e smesno vo 21 vek da ostanes samo so osnovno skolo. Baba mi ima poveke zavrseno od toa!
  hhahaah!!!
  ili kako sto e toa prasanjeto:
  STO GO INSPIRIRALO PISATELOT DA JA NAPISE TAA I TAA KNIGA?!?!?!
  a be stvarno se ludi, na samo ludi, tuku i DIKTATORI!! afro
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Mace on Саб Окт 06, 2007 10:53 am

  Видете ги прашањата од пилотот од минатата година.Пазите прашањево:Како се меси лебот? Rolling Eyes Какво е ова прашање луѓе?Зар ова по македонски го имаме учено?Како се меси лебот? Laughing Shocked Shocked Чудни работииии!!!
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  / on Саб Окт 06, 2007 10:59 am

  Mace напиша:Видете ги прашањата од пилотот од минатата година.Пазите прашањево:Како се меси лебот? Rolling Eyes Какво е ова прашање луѓе?Зар ова по македонски го имаме учено?Како се меси лебот? Laughing Shocked Shocked Чудни работииии!!!
  AJDEEEEE
  pa ja ne planiram da stanam rekar!!!!!
  mislam, so drzavnava matura treba da se kvalifikuvam kako pekar ili?!?!
  a be NE SE NORMALNI!!!!
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Mace on Саб Окт 06, 2007 11:04 am

  Dino напиша:
  Mace напиша:Видете ги прашањата од пилотот од минатата година.Пазите прашањево:Како се меси лебот? Rolling Eyes Какво е ова прашање луѓе?Зар ова по македонски го имаме учено?Како се меси лебот? Laughing Shocked Shocked Чудни работииии!!!
  AJDEEEEE
  pa ja ne planiram da stanam rekar!!!!!
  mislam, so drzavnava matura treba da se kvalifikuvam kako pekar ili?!?!
  a be NE SE NORMALNI!!!!
  хахахах абе не се нормални.Ќе бидиме изгледа пекари.Ќе прајме колачиња и лепчиња.Колу е кул.Бар ќе учиме некој занает. Smile Smile Smile lol!

  Sponsored content

  default Re: ПРОБНА МАТУРА!!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Вто Јан 19, 2021 11:25 pm