Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


  SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  bla bla bla
  bla bla bla

  Female Број на мислења : 44
  Age : 31
  Град : tetovo
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-09-20

  default SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  bla bla bla on Чет Окт 04, 2007 7:50 am

  SRAMOTA! KOGA NE NE BIVA NAJDOBRO E DA SI POLAGAME!
  Pipo
  Pipo

  Male Број на мислења : 48
  Age : 31
  Град : Kumanovo
  Хоби/занимање : music
  Registration date : 2007-09-15

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Pipo on Чет Окт 04, 2007 8:22 am

  I od mene edno golemo fala sto se "sobravte" vo tolkav broj i nadevajte se deka ako prodolzite taka ke ni ja ukinat maturata
  avatar
  Dimamicpp

  Male Број на мислења : 17
  Age : 31
  Град : Prilep
  Хоби/занимање : medicina
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Dimamicpp on Чет Окт 04, 2007 9:05 am

  Pipo напиша:I od mene edno golemo fala sto se "sobravte" vo tolkav broj i nadevajte se deka ako prodolzite taka ke ni ja ukinat maturata
  ТОА Е РЕАЛНОСТА БАТО ЗАТОА ЈАС ОВА ГО ЗБОРУВАМ СМЕ СЕ СОБРАЛЕ И САМО ВРЕВА КРЕВАМЕ А ОНИЕ СИ ГИ ЛАДАТ ГОРЕ
  НИЕ СМЕ КРИВИ НЕ ЗНАЕМЕ КАКО ДА СЕ ПОСТАВИМЕ
  УШТЕ ОД ПОЧЕТОКОТ ЗГРЕШИВМЕ
  acE_
  acE_

  Број на мислења : 13
  Registration date : 2007-09-13

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  acE_ on Чет Окт 04, 2007 9:05 am

  fala i od mene iako bevme vo mal mizeren broj od tetovo vazno e tie so vetivme dojdovme u sk a "fala" na vas za dadenata poddrska Smile
  od sea i ja sum za maturata da se polaga.
  NOOOOOOOOOOOOOOOOT Smile
  ali ipak "fala".
  mak_25
  mak_25

  Female Број на мислења : 38
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : *****
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  mak_25 on Чет Окт 04, 2007 10:09 am

  Iako sum od sk i bev na protesti se sramam od site Skopjani so cesni isklucoci.Da mozev veruvajte za usi ke gi fatev site i ke gi nosev na strajk.
  Ne znam sto ke im bese ako dojdea barem pola saat da posedat.Em sme prva smena(ne ni se spie),em ne ideme na skolo i kako go iskoristivme vremeto-za KAFINJA
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  / on Чет Окт 04, 2007 10:19 am

  mak_25 напиша:Iako sum od sk i bev na protesti se sramam od site Skopjani so cesni isklucoci.Da mozev veruvajte za usi ke gi fatev site i ke gi nosev na strajk.
  Ne znam sto ke im bese ako dojdea barem pola saat da posedat.Em sme prva smena(ne ni se spie),em ne ideme na skolo i kako go iskoristivme vremeto-za KAFINJA
  dada i ja sum so tebe mak_25!!!
  samo sto Skopjani dojdoa (barem nekolku od moe skolo) 30 min pokasno, negde okulu 14 : 30
  a bravo za tie sto dojdoa, i nemojte da zborite deka bile malkuu, neso kao zasto tie i tie ne dojdoa, koga na prst se broevme nie, Skopjanite!!!
  mak_25
  mak_25

  Female Број на мислења : 38
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : *****
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  mak_25 on Чет Окт 04, 2007 10:21 am

  Dino напиша:
  mak_25 напиша:Iako sum od sk i bev na protesti se sramam od site Skopjani so cesni isklucoci.Da mozev veruvajte za usi ke gi fatev site i ke gi nosev na strajk.
  Ne znam sto ke im bese ako dojdea barem pola saat da posedat.Em sme prva smena(ne ni se spie),em ne ideme na skolo i kako go iskoristivme vremeto-za KAFINJA
  dada i ja sum so tebe mak_25!!!
  samo sto Skopjani dojdoa (barem nekolku od moe skolo) 30 min pokasno, negde okulu 14 : 30
  a bravo za tie sto dojdoa, i nemojte da zborite deka bile malkuu, neso kao zasto tie i tie ne dojdoa, koga na prst se broevme nie, Skopjanite!!!

  ZIVEO DRUG DINO!!!!
  /
  /

  Male Број на мислења : 162
  Age : 31
  Град : radovish
  Хоби/занимање : Gitara
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  / on Чет Окт 04, 2007 10:23 am

  mak_25 напиша:
  Dino напиша:
  mak_25 напиша:Iako sum od sk i bev na protesti se sramam od site Skopjani so cesni isklucoci.Da mozev veruvajte za usi ke gi fatev site i ke gi nosev na strajk.
  Ne znam sto ke im bese ako dojdea barem pola saat da posedat.Em sme prva smena(ne ni se spie),em ne ideme na skolo i kako go iskoristivme vremeto-za KAFINJA
  dada i ja sum so tebe mak_25!!!
  samo sto Skopjani dojdoa (barem nekolku od moe skolo) 30 min pokasno, negde okulu 14 : 30
  a bravo za tie sto dojdoa, i nemojte da zborite deka bile malkuu, neso kao zasto tie i tie ne dojdoa, koga na prst se broevme nie, Skopjanite!!!

  ZIVEO DRUG DINO!!!!
  HAHAHA
  PA NE GI OSTAVAME NA CEDILO!!! (barem ne ja i ti) lol! Very Happy
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Mace on Чет Окт 04, 2007 11:51 am

  Е Охрид денес штрајкуваше.А дојдоа и ученици од Струга и Ресен...Страјкот бесе масовен стварно...ние останавме на зборот,а скопјани...ако е точно то што го слушам "ФАЛА МНОГУ".
  avatar
  Stefanm

  Male Број на мислења : 31
  Age : 31
  Град : Скопје
  Хоби/занимање : Кошарка
  Registration date : 2007-09-26

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Stefanm on Чет Окт 04, 2007 12:05 pm

  Не зборувајте глупости ако не знаете што се случува. Од скопје школите денеска не ни требаше да штрајкуваат така рекоа дека се имаат договорено со градоначалникот затоа и тие што се претставници кога ги прашав ми рекоа дека не сме на штрајк. После ги разбрав дека овие што се од Иницијативен одбор не биле организатори туку само подржувачи на шрајкот затоа што колку што знам јас не требаше скопјани да идат на штрајк. Затоа и немаше многу луѓе од Скопје на штрајкот. И немојте многу многу фала ве видов вие како дојдовте на 1ви Октомври така да немате право да зборите. Иначе и јас дојдов на штрајкот и видов дека имаше луѓе од Куманово и отидов до школо да ги викнам другите да дојдат ама кога се вратив веќе никој немаше.
  avatar
  bobi_pasa

  Male Број на мислења : 45
  Age : 31
  Град : ohrid
  Хоби/занимање : rakomet
  Registration date : 2007-09-30

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  bobi_pasa on Чет Окт 04, 2007 12:14 pm

  sepak deneska bevme masovni i kazavme deka koga sakame nesto mozime  sepak si dostojavme na zborot da izlezime site bez razlika kade.I sepak 4ti bil vistinskiot den  pozdrav do sk fala mn so deneska bevte tolku "mnogu"
  avatar
  Stefanm

  Male Број на мислења : 31
  Age : 31
  Град : Скопје
  Хоби/занимање : Кошарка
  Registration date : 2007-09-26

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Stefanm on Чет Окт 04, 2007 12:20 pm

  Ви објаснив погоре зашто не бевме многу. Утре што се случува? Си продолжуваме пак на настава?
  Mace
  Mace

  Female Број на мислења : 173
  Age : 31
  Град : Ohrid
  Хоби/занимање : kosarka/srednoskolka
  Registration date : 2007-09-21

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Mace on Чет Окт 04, 2007 12:21 pm

  Stefanm напиша:Не зборувајте глупости ако не знаете што се случува. Од скопје школите денеска не ни требаше да штрајкуваат така рекоа дека се имаат договорено со градоначалникот затоа и тие што се претставници кога ги прашав ми рекоа дека не сме на штрајк. После ги разбрав дека овие што се од Иницијативен одбор не биле организатори туку само подржувачи на шрајкот затоа што колку што знам јас не требаше скопјани да идат на штрајк. Затоа и немаше многу луѓе од Скопје на штрајкот. И немојте многу многу фала ве видов вие како дојдовте на 1ви Октомври така да немате право да зборите. Иначе и јас дојдов на штрајкот и видов дека имаше луѓе од Куманово и отидов до школо да ги викнам другите да дојдат ама кога се вратив веќе никој немаше.
  Извини дечко ама вие прво се договоривте СО НАС и не можите туку така да се предоговарате.Барем бидете доследни на тоа што го зборувате.Сепак не ве бива...толку од мене!
  avatar
  Stefanm

  Male Број на мислења : 31
  Age : 31
  Град : Скопје
  Хоби/занимање : Кошарка
  Registration date : 2007-09-26

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Stefanm on Чет Окт 04, 2007 1:15 pm

  Видов јас колку ве бива кога си направивте договор вие во Охрид без да кажете во Скопје. И да те прашам јас тебе што толку ве "бива" кај бевте вие на 1ви Октомври? Да не дојдовте во Скопје? Колку што знам и денес ќе доаѓавте...
  PlayBoy
  PlayBoy

  Male Број на мислења : 164
  Age : 31
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : :)
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  PlayBoy on Чет Окт 04, 2007 1:29 pm

  ova e blagodarenie na toa sto rano pocna pocna strajkot.. jas rekov da pocne vo 15:00 vie rekovte povekje vi odgovara 12:00 epa taka bese i ete so ispadna.. nema vrska sepak moeto skolo dojde na protest i toa site do eden!! MOSA ZAKON. ! a drugive neam pojma zaso ne dosle.. slusnav neso demek ko testovi praele i slicni gluposti.. jbg.. nie skopjanite se vide kolku ve poddrzavme ama bitno deka jas bev ! Smile i celo moe skolo isto taka Smile
  avatar
  winnie

  Female Број на мислења : 5
  Age : 31
  Град : strumica
  Хоби/занимање : maturantka
  Registration date : 2007-09-19

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  winnie on Чет Окт 04, 2007 1:31 pm

  E so za 1-vi?Neli datata za generalniot strajk bese pomesten za 4-ti, t.e.DENES! So sudni maki se soberaame da dojdeme do Skopje od Strumica (kolku-tolku), oti neli "Site skoli od Skopje (21 ili neznam kolku ste) izleguvame na protesti, vie samo dojdete!)"NEMA GRESKA! Rano vi teknalo da kazete oti za deneska ste se dogovorile da si sedite na casovi.Sekoja cest na kumanovcani i site drugi so bea deneska so nas pred ministerstvoto.
  PlayBoy
  PlayBoy

  Male Број на мислења : 164
  Age : 31
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : :)
  Registration date : 2007-09-20

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  PlayBoy on Чет Окт 04, 2007 1:37 pm

  Helloboy напиша:JBt doaga vo 1:30 pred ministerstvo.Zatoa bidete tamu i da ne vidam dvajca bez trocja i ko muvi bez glavi!!!!!

  gledam koklu dojde JBT deneska na strajk...

  Helloboy напиша:ORCE DOAGA 100% sea samo so mi kazaa cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

  a isto i orce vidov kolku dojdoa... od skojpe mozam da kazam samo deka MOSA i MEDICINA dojdoa.. drugite bea prezafateni so testovi i predavanja !!!


  KUMANOVO - cheers cheers cheers
  sekoja cest najbrojni bevte vie !!

  isto taka dojdoa tetovcani, bitola ( kolku tolku ) strumica i veles i radovis isto taka.. drugi ne vidov :/
  avatar
  Mosa_ZAKON

  Male Број на мислења : 146
  Age : 30
  Град : Skopje
  Хоби/занимање : Nesto mnogu cudno...
  Registration date : 2007-09-27

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Mosa_ZAKON on Чет Окт 04, 2007 4:41 pm

  ne gi zaboravaj KOCE METALEC...
  posle strajkot pred ministerstvo edna nivna banda od 20 dusi so moja pomos Razz mislam ja si cepav nakaj doma,koga uspat se vidov so edni dve devojcinja i resivme pak da strajkuvame..i so taa banda nie se uslepavme i sopiravme soobrakjaj pred sobranie ali cajkani dojdoa i se naredivme pred trevata...ali site kako grupa sedea i edno 5 minuti ne se mrdaa...a pa eden taksist za malce ke me krenese na hauba pirat Rolling Eyes Twisted Evil Laughing

  sepak sekoja cest za skopskite skoli,i sekoja cest za site drugi gradovi...
  iako nasiot takozvani gradonacalnik koj ne podrzuva,izjavi deka skopje nema da ide na strajkovi,odnosno na 4 ke bilo samo za provinciite...
  a on se dogovoril toa so nekoja si organizacija..e koja onda stanuva zbor?
  epa e ili USM ili MASSUM ... ja mislam deka dule ke go naebe kaj i dae,bas ako ide na toska denes Laughing
  ВОЈВОДАТА
  ВОЈВОДАТА

  Male Број на мислења : 209
  Age : 75
  Град : ТЕТОВО
  Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
  Registration date : 2007-09-13

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  ВОЈВОДАТА on Пет Окт 05, 2007 1:17 am

  VAKA GOLEM NAJGOLEM POZDRAV ZA MOSHA I MEDICINA KOI BEZ NIKAKOV PROBLEM DOJDOJA DA NI DADAT PODRSKA.
  MOSA TEBE NE TE VIDOF TE TRAZIM NIZ CELO SK TEBE TE NEMA SO PLAY BOY SE VIDOV SO DINO SE VIDOV TEBE NE TE VIDOV. POZDRAV SE GLEAME NEKOJ DEN U SK NA SOSTANOCE AKO IMA Smile
  VOLKO
  VOLKO

  Male Број на мислења : 16
  Age : 31
  Град : Прилеп
  Хоби/занимање : Програмирање,Музика,Спијање
  Registration date : 2007-09-15

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  VOLKO on Пет Окт 05, 2007 1:45 am

  Абе за то шо се собравме - се собравме, а Скопје...хмм, шознам, незнам дали му беше страв од неоправдани или "немаа пари за превоз" lol!
  Од Гимназија Прилеп се силеја сите за Скопје, напрајме список од 120 ученици кои беа сигурни дека че ида, ама .!.-ов, СКОПЈЕ ДОЈДОВМЕ САМО 22.

  P.S.ПРИЛЕП ИМАЛО ПАРТИОТИ...ПУФФ, ЖИМИ АЈ ДА НЕ ВЕЛАМ, СЕ ВИДЕ СЕГА
  avatar
  jasmina

  Female Број на мислења : 18
  Age : 31
  Град : struga
  Хоби/занимање : ucenicka
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  jasmina on Пет Окт 05, 2007 10:00 am

  Pozdrav do site maturanti od sk...vie stvarno ste bile za stramenje i nemojte poveke da ste kazale nesto.protestot za 1-vi i sami zanete deka bese odlozen poradi nekoi pregovori i se resi deka ke bide na 4-ti,kako so gleda cela Makedonija site vie gi povikavte u sk na 4-ti,koga i samite ne bevte tamu.e toa e zziva bruka....sega se gleda koj kolku saka da ja odlozi ovaa matura.i uste nesto.vie od sk nemojte da odete na sredbi za olesnuvanje na maturata odete za odlozuvanje....tuku i bez vas se mozi.da dojdevte samo da videvte kako bese ohrid na protest.se zivo i divo bese izlezeno posebno struga da si go brani ona po koe i stignavme tamu
  avatar
  __THE_ONE__

  Male Број на мислења : 6
  Age : 31
  Град : kocani
  Хоби/занимање : strajkuva4
  Registration date : 2007-10-05

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  __THE_ONE__ on Пет Окт 05, 2007 11:04 am

  jasmina напиша:Pozdrav do site maturanti od sk...vie stvarno ste bile za stramenje i nemojte poveke da ste kazale nesto.protestot za 1-vi i sami zanete deka bese odlozen poradi nekoi pregovori i se resi deka ke bide na 4-ti,kako so gleda cela Makedonija site vie gi povikavte u sk na 4-ti,koga i samite ne bevte tamu.e toa e zziva bruka....sega se gleda koj kolku saka da ja odlozi ovaa matura.i uste nesto.vie od sk nemojte da odete na sredbi za olesnuvanje na maturata odete za odlozuvanje....tuku i bez vas se mozi.da dojdevte samo da videvte kako bese ohrid na protest.se zivo i divo bese izlezeno posebno struga da si go brani ona po koe i stignavme tamu

  strajkot beshe podrzan i od kocani 2 te sredni u4ilista ne bea na nastava.. (ps. nie SOU"Goso VIkentiev"-kocani) strajkuvame od 21 septemvri PETOK! ) od togas do denes dali imame odeno na nastava samo 2 dena (p.s dovite koga se zborese deka ima prgovori! )

  No najtragi4no e sto ne se znae koi se tie unija na sredno shkolcI! i si donesuvaat odluki kakvi sto i odgovaraat na nif! nema edinstvo pomegju drugite gradovi i ne se razgleduvaat nivnite baranja !!! a kako sto znam jas nasto baranje e da nema MATURA ! ! ! i toa se znae nema potreba da ima sostanoci .. se dodeka ne se izborime da nema matura ke prodolzime da strajkuvame ! p.s. OD Kocani go podrazuvame strajkot i sakame da prodolzi se dodeka ne se ukine celosno maturata za nasata generacija ! i


  zalime sto nemozefme da se organizirame za strajkot na 4 oktomvri nemavme dovolno investicii i + nemozefme da se snajdeme so prevoz da znaete deka imavme golema zelba da prisustvuvame na masovniot strajk sto del od skopjani ne prisustvuvaa tamu ! ! ! ! ! nie ve prdzavme od kocani !! ztrajkuvavme !!!! iako ima mn zakani... no ke se soglasime i da gi obrabotime tie 4asovi shto gi nemame odrzano samo da ne se polaga MATURA...

  imame zelba ako moze da se izbere soodvetna unija na srednoskolci koja sto ke gi pretstavuvava site srednoskolci od cela makedonija i ke imaat edna edinstvena pri4na za strajk ! odnosno toa e ! DA NEMA MATURA! ! ! !
  avatar
  *sandra*

  Female Број на мислења : 42
  Age : 31
  Град : delcevo
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  *sandra* on Пет Окт 05, 2007 3:29 pm

  PlayBoy напиша:
  Helloboy напиша:JBt doaga vo 1:30 pred ministerstvo.Zatoa bidete tamu i da ne vidam dvajca bez trocja i ko muvi bez glavi!!!!!

  gledam koklu dojde JBT deneska na strajk...

  Helloboy напиша:ORCE DOAGA 100% sea samo so mi kazaa cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

  a isto i orce vidov kolku dojdoa... od skojpe mozam da kazam samo deka MOSA i MEDICINA dojdoa.. drugite bea prezafateni so testovi i predavanja !!!


  KUMANOVO - cheers cheers cheers
  sekoja cest najbrojni bevte vie !!

  isto taka dojdoa tetovcani, bitola ( kolku tolku ) strumica i veles i radovis isto taka.. drugi ne vidov :/

  I OD DELCEVO IMASE 100 DUSI lol!
  avatar
  *sandra*

  Female Број на мислења : 42
  Age : 31
  Град : delcevo
  Хоби/занимање : ucenik
  Registration date : 2007-09-25

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  *sandra* on Пет Окт 05, 2007 3:31 pm

  SKOPJANI TREBASE DA IMAAT BAREM MALKU RESPEKT SPREMA DECATA STO SE IZMALTRETIRALE 4 SAATI DA PATUVAAT SO AVTOBUSI I SAMI DA SI PLATAT PREVOZ...FALA NA PODRSKATA Mad Rolling Eyes Evil or Very Mad
  avatar
  maturant***

  Male Број на мислења : 1
  Age : 31
  Град : skopje
  Хоби/занимање : rakomet
  Registration date : 2007-09-23

  default FALA NA VASATA "PODDRSKA" U PONEDELNIKOT

  Пишување  maturant*** on Пет Окт 05, 2007 7:08 pm

  So e be.... vi tekna deka treba da se doe u SKopje na strajk...ili sea ve pustija profesorite i doagate na straj a koga trebase na 1vi oktomvri kako so bese dogovoreno nigde ve nema....zaso sea pa nie da odgovarame na vasi pozivi..............

  Sponsored content

  default Re: SKOPJE FALA ZA "OGROMNATA" PODRSKA!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 20, 2021 12:03 am