Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.


+14
NIRVANA
DjToXiC
matrix15
MistaMafiosi
Helloboy
matura_ne_SK
ВОЈВОДАТА
Crazy
pacer
Stefanm
ZJB
tetkica
/
filip_mkd
18 posters

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    avatar
    MistaMafiosi


    Male Број на мислења : 13
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : yep
    Registration date : 2007-09-17

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  MistaMafiosi Пон Ное 05, 2007 7:52 am

    eve jas sum od karev.. da strajkuvavme denes.. i na site klasovi od 4ta ni gi smenija klasnite rakovoditeli!!! ako drugite ne strajkuvale.. nie go ebavme ezot!
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  Helloboy Пон Ное 05, 2007 7:53 am

    filip_mkd напиша:Imam da kazam nesto za tie koi go 'organiziraa' denesniot strajk - GLUPI STE
    pa pcuj te me mene sega deka sum ve navredil, ic kur ne me boli
    Cekaj malce pametnakovic.KOJ ni kaza deka ke ima denes strajk TI taka.taka da nemas pravo na zbor.
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  Helloboy Пон Ное 05, 2007 7:54 am

    MistaMafiosi напиша:eve jas sum od karev.. da strajkuvavme denes.. i na site klasovi od 4ta ni gi smenija klasnite rakovoditeli!!! ako drugite ne strajkuvale.. nie go ebavme ezot!
    i JBT iskoci mislam i drugite skoli iizlegoa orce,gjorgi itn
    avatar
    MistaMafiosi


    Male Број на мислења : 13
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : yep
    Registration date : 2007-09-17

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  MistaMafiosi Пон Ное 05, 2007 8:07 am

    Helloboy напиша:
    MistaMafiosi напиша:eve jas sum od karev.. da strajkuvavme denes.. i na site klasovi od 4ta ni gi smenija klasnite rakovoditeli!!! ako drugite ne strajkuvale.. nie go ebavme ezot!
    i JBT iskoci mislam i drugite skoli iizlegoa orce,gjorgi itn

    aha.. a za utre kje se pravi nesto ili ?
    avatar
    filip_mkd


    Male Број на мислења : 87
    Age : 35
    Град : skopje
    Хоби/занимање : setanje
    Registration date : 2007-09-19

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  filip_mkd Пон Ное 05, 2007 8:07 am

    Helloboy напиша:
    filip_mkd напиша:Imam da kazam nesto za tie koi go 'organiziraa' denesniot strajk - GLUPI STE
    pa pcuj te me mene sega deka sum ve navredil, ic kur ne me boli
    Cekaj malce pametnakovic.KOJ ni kaza deka ke ima denes strajk TI taka.taka da nemas pravo na zbor.

    Neznam jas dali pravis ti razlika pomegju najavuvanje za strajk i sigurna informacija 'od ponedelnik ima strajk' kade sto treba da pisat tie od IO da ne informiraat site
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  Helloboy Пон Ное 05, 2007 8:13 am

    Pravam razlika.I da denes beshe siguren strajk za tvoja informacija site skoli izlegoa,sega iskacaat i Boris kidric.I za tie od IO ne treba da se ocekuva da kazat nesto do sea nisto ne kazaa,a pa li ke ni kazuvaat za strajk dali ke ima ili ne.
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  Helloboy Пон Ное 05, 2007 8:14 am

    BTW za utre sto ke se pravi pak na strajk li ke se ide? Karev mislam vie ako izlezete i drugite ke iskocat poso vie denes prvi iskocivte:)
    tetkica
    tetkica


    Female Број на мислења : 69
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : nisto
    Registration date : 2007-10-07

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  tetkica Пон Ное 05, 2007 8:32 am

    eve nema da zboram vo moe ime, tuku vo imeto na mojot klas-nie iskocivme denes od nastava(t.e. ne ni vlegovme Smile, zatoa sto nas nikoj ne ne ebava! ovie od IO nikade gi nema, trebase da ni ja prenesat odlukata od Ustaven-nisto od toa! zatoa, dodeka nemame nikakvi informcii (vklucuvajki ni toa dali da strajkuvame ili ne), nie ne se pojavuvame vo skolo! pa sega rugajte me ko0lku sakate, zboram vo imeto na 30 i kusur luge
    avatar
    Helloboy


    Male Број на мислења : 51
    Age : 35
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Igranje
    Registration date : 2007-09-24

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  Helloboy Пон Ное 05, 2007 8:35 am

    tetkica напиша:eve nema da zboram vo moe ime, tuku vo imeto na mojot klas-nie iskocivme denes od nastava(t.e. ne ni vlegovme Smile, zatoa sto nas nikoj ne ne ebava! ovie od IO nikade gi nema, trebase da ni ja prenesat odlukata od Ustaven-nisto od toa! zatoa, dodeka nemame nikakvi informcii (vklucuvajki ni toa dali da strajkuvame ili ne), nie ne se pojavuvame vo skolo! pa sega rugajte me ko0lku sakate, zboram vo imeto na 30 i kusur luge
    A od koe skolo si tetkice?
    Inace denes vo JBt eve sto se desi.Nie iskocivmenadvor poso gubevme dva casa.I drugive posle 1vi iskocija i ni izleguva psihologot ne vika da vlezeme ama nikoj ne ni se vrati fala bogu...i posle zborela deka nie sme bile inicijatori lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
    tetkica
    tetkica


    Female Број на мислења : 69
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : nisto
    Registration date : 2007-10-07

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  tetkica Пон Ное 05, 2007 8:49 am

    Helloboy напиша:
    tetkica напиша:eve nema da zboram vo moe ime, tuku vo imeto na mojot klas-nie iskocivme denes od nastava(t.e. ne ni vlegovme Smile, zatoa sto nas nikoj ne ne ebava! ovie od IO nikade gi nema, trebase da ni ja prenesat odlukata od Ustaven-nisto od toa! zatoa, dodeka nemame nikakvi informcii (vklucuvajki ni toa dali da strajkuvame ili ne), nie ne se pojavuvame vo skolo! pa sega rugajte me ko0lku sakate, zboram vo imeto na 30 i kusur luge
    A od koe skolo si tetkice?
    Inace denes vo JBt eve sto se desi.Nie iskocivmenadvor poso gubevme dva casa.I drugive posle 1vi iskocija i ni izleguva psihologot ne vika da vlezeme ama nikoj ne ni se vrati fala bogu...i posle zborela deka nie sme bile inicijatori lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

    ti pisav licna
    tetkica
    tetkica


    Female Број на мислења : 69
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : nisto
    Registration date : 2007-10-07

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  tetkica Пон Ное 05, 2007 11:30 am

    MistaMafiosi напиша:eve jas sum od karev.. da strajkuvavme denes.. i na site klasovi od 4ta ni gi smenija klasnite rakovoditeli!!! ako drugite ne strajkuvale.. nie go ebavme ezot!

    ne be uzivaj, site sme zaedno vo ova....ama te molam utre posle skolo da ne izvestis dali pak ste strajkuvale Very Happy
    avatar
    matrix15


    Male Број на мислења : 13
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : kako-koga
    Registration date : 2007-09-23

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  matrix15 Пон Ное 05, 2007 3:08 pm

    Здраво на сите, и извинетете што ме немаше некое време.
    Пак почнаа некои т.н. штрајкови во некои школи, што мора одма да се прекинат. Оставете ситуацијата со матурата да ја среди ИНИЦИЈАТИВНИОТ ОДБОР кој сериозно работи на тоа.
    Со штрајковите само добивате неоправдани. Денес во Никола Карев им ги смениле класните раководители, во Георги Димитров ќе им ги пишат неоправданите... ништо добро нема да излезе од т.н. штрајк.
    Затоа воздржете се сите, не подлегнувајте на провокации за штрајк...
    avatar
    filip_mkd


    Male Број на мислења : 87
    Age : 35
    Град : skopje
    Хоби/занимање : setanje
    Registration date : 2007-09-19

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  filip_mkd Пон Ное 05, 2007 3:49 pm

    Ajt fala bogu nesto pametno ...
    DjToXiC
    DjToXiC


    Male Број на мислења : 27
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Skolo
    Registration date : 2007-09-20

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  DjToXiC Пон Ное 05, 2007 4:24 pm

    matrix15 напиша:Здраво на сите, и извинетете што ме немаше некое време.
    Пак почнаа некои т.н. штрајкови во некои школи, што мора одма да се прекинат. Оставете ситуацијата со матурата да ја среди ИНИЦИЈАТИВНИОТ ОДБОР кој сериозно работи на тоа.
    Со штрајковите само добивате неоправдани. Денес во Никола Карев им ги смениле класните раководители, во Георги Димитров ќе им ги пишат неоправданите... ништо добро нема да излезе од т.н. штрајк.
    Затоа воздржете се сите, не подлегнувајте на провокации за штрајк...
    abe majmune ti dodeka lezis doma zasto si "bolen" i se "konsultiras" so "advokatot" za maturata nas ni ja spremaat maturata i za 3 nedeli ke ni bapnat probna i nemoj da mi glumis i da ni prodavas eftini trikovi na site jasno? dobro znaeme koj te izbra da bides pretstavnik od gorgi i da izigravas dirigentska palka na direktorkata i da igras kako sto taa ke zasviri! zaso koa te prasuvavme site u skolo do kaj e rabotava ti si go prcese i "neznaese" nisto? ne glumi ludilo i ne lupaj gluposti na forumov...a koa ke does u skolo ke se vidime ja i ti..pozdrav
    tetkica
    tetkica


    Female Број на мислења : 69
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : nisto
    Registration date : 2007-10-07

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  tetkica Пон Ное 05, 2007 5:08 pm

    ok...normalno e da ima sprotistaveni stavovi....na IO iskreno ne im veruvam mnogu, mnogu, ne zatoa sto mi odgovara da strajkuvam, tuku zatoa sto na sekoe prasanje odgovaraat so "NE ZNAM" ili voopsto ne odgovaraat. e sega, glavnoto prasanje sto me maci e-STO PRAVIME UTRE?
    DjToXiC
    DjToXiC


    Male Број на мислења : 27
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Skolo
    Registration date : 2007-09-20

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  DjToXiC Пон Ное 05, 2007 5:36 pm

    ako ne strajkuvame sekoj den do probnata matura go jadevme stapot...gorgi deneska strajkuvase, najverojatno ke strajkuva i utre..pozz..a ovie od IO ne rebracat u mal mozok
    tetkica
    tetkica


    Female Број на мислења : 69
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : nisto
    Registration date : 2007-10-07

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  tetkica Пон Ное 05, 2007 5:43 pm

    DjToXiC напиша:ako ne strajkuvame sekoj den do probnata matura go jadevme stapot...gorgi deneska strajkuvase, najverojatno ke strajkuva i utre..pozz..a ovie od IO ne rebracat u mal mozok

    da, znam za Georgi deka i utre planira da strajkuva...me interesirase za drugive skoli, ama ok. Smile
    ВОЈВОДАТА
    ВОЈВОДАТА


    Male Број на мислења : 209
    Age : 78
    Град : ТЕТОВО
    Хоби/занимање : РЕВОЛУЦИОНЕР!
    Registration date : 2007-09-13

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  ВОЈВОДАТА Вто Ное 06, 2007 2:53 am

    MAKEDONEC a ti da ja zatnes muckata da ne letas od forumov a? sto pati ti rekof nema vece karanje i porovociranje. ZACUTI vece i ostaj IO da raboti na raat uboo vi rece cuekot. koa ce ima nesto za kazuvanje ce vi kazat. sleden pat ne toleriram.
    avatar
    filip_mkd


    Male Број на мислења : 87
    Age : 35
    Град : skopje
    Хоби/занимање : setanje
    Registration date : 2007-09-19

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  filip_mkd Вто Ное 06, 2007 3:38 am

    A be pa vas od IO mora covek da ve navredi za da se javite od nekade, INFORMIRAJTE sto pravite i do kade ste, najdovte li advokat, se sostanuvate li, podnesovte li tuzba...
    DjToXiC
    DjToXiC


    Male Број на мислења : 27
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Skolo
    Registration date : 2007-09-20

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  DjToXiC Вто Ное 06, 2007 4:08 am

    ВОЈВОДАТА напиша:MAKEDONEC a ti da ja zatnes muckata da ne letas od forumov a? sto pati ti rekof nema vece karanje i porovociranje. ZACUTI vece i ostaj IO da raboti na raat uboo vi rece cuekot. koa ce ima nesto za kazuvanje ce vi kazat. sleden pat ne toleriram.
    brate neznaes kako stojat rabotite! deckoto uci so mene i znam sto pravi i sto se desava! majtap si igraat so site ama koa ke go svatite vie toa ke bide kasno...pozdrav
    NIRVANA
    NIRVANA


    Male Број на мислења : 97
    Age : 35
    Град : Ohrid-struga
    Хоби/занимање : Muzika-gitara
    Registration date : 2007-09-15

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  NIRVANA Вто Ное 06, 2007 4:20 am

    Pa edno mora da bide jasno, ako nie znaeme redovno da go posetime forumov, togas mora nekoj od IO da ne izvesti za site novosti. Ako ne togas zosto postoi forumov? Smetam deka nikoj nema pravo da se odnosi kako da e kral. Normalno e da se pojavi i neposlusnost kaj maturantite. Bidejki VOJVODA ti licno napisa deka za vreme na vikendot ke ne izvestis za novite slucuvanja. A zosto ne se pojavi? Stalno velite deka IO seuste raboti. Prasuvam za ova ednomesecno vreme sto postigna? I dali voopsto dejstvuvase?
    tetkica
    tetkica


    Female Број на мислења : 69
    Age : 34
    Град : skopje
    Хоби/занимање : nisto
    Registration date : 2007-10-07

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  tetkica Вто Ное 06, 2007 4:28 am

    da, ama prasanjeto e...sto pravime denes?
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  / Вто Ное 06, 2007 5:02 am

    samiot IO (barem pretstavnikot za IO od moe skolo) rece deka ako nema odgovor do petok, deka od ponedelnik ke imalo pak protesti vo lik na strajk ili bojkot, toa zaviselo od nas !!!
    DjToXiC
    DjToXiC


    Male Број на мислења : 27
    Age : 34
    Град : Skopje
    Хоби/занимање : Skolo
    Registration date : 2007-09-20

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  DjToXiC Вто Ное 06, 2007 5:05 am

    deneska se bojkotira nastavata neznam sto e tolku nejasno!
    /
    /


    Male Број на мислења : 162
    Age : 34
    Град : radovish
    Хоби/занимање : Gitara
    Registration date : 2007-09-21

    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  / Вто Ное 06, 2007 5:13 am

    DjToXiC напиша:deneska se bojkotira nastavata neznam sto e tolku nejasno!
    samo da ne go jademe nie poveketo Very Happy:D:D:D

    Sponsored content


    Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!! - Page 2 Empty Re: Generalen strajk se najavuva za od ponedelnik !!!

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Пет Апр 26, 2024 11:35 am